Dnes je sobota, 25.máj 2019, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čaro pílingu: Vybrúste pleť do dokonalosti!

november 12, 2018 - 12:01
Dvadsaťosem dní. Presne toľko potrebuje pokožka na regeneráciu. Ak jej chcete s procesom obnovy pomôcť, siahnite po pílingu. Ten premení unavenú a sivú pleť na žiarivú a sviežu.

Pílingové prípravky odstraňujú odumreté bunky a stimulujú krvný obeh. Vďaka tomu je pokožka po nich krásne hebká a dokonale pripravená absorbovať výživné látky z krémov. Súčasťou pílingov bývajú predovšetkým abrazívne materiály, napríklad silikónové mikroperličky alebo jemný piesok. Ich trením po pokožke sa šetrne odstráni horná vrstva unavenej kože a zostane len krásne ružová a zdravá pleť.

Používajte len píling, ktorý sadne vašej pleti

Nie každý píling je vhodný pre každú pleť. Zloženie pílingových prípravkov vždy zodpovedá určitému typu pokožky. Pre problematickú a zmiešanú je skvelý hĺbkovo čistiaci pílingový krém, ktorý uvoľní póry a zabráni vzniku čiernych bodiek. Výsledkom je krásne matná a svieža pleť.

Ako často by ste mali píling používať?

Každý deň určite nie. Väčšinou stačí, ak pleť ošetríte raz za týždeň. Vždy, keď odstránite vrchnú vrstvu pokožky, naštartuje sa komplexný proces regenerácie kože. A ten je pre ňu pomerne náročný. Pílingové prípravky by ste mali v prípade normálnej až mastnej pokožky používať maximálne raz týždenne, ak máte suchú pokožku, používajte ich radšej len raz za mesiac.

Pílingová starostlivosť v 3 krokoch

Ideálne je používať píling večer. Dáte tak pleti počas noci čas na zotavenie a ráno bude krásne žiariť. Ako by ste mali postupovať?

1. Na vlhkú, vyčistenú pleť naneste prípravok. Najprv prstami na čelo, nos a bradu. Pleť nedrhnite, príliš drsné zaobchádzanie by mohlo pokožku poškodiť. Stačí, ak píling jemne roztriete jemnými krúživými pohybmi. Na nose postupujte zhora smerom ku špičke, a potom jemne vmasírujte prípravok do líc. Oblasť okolo očí a úst vynechajte.
2. Po zmytí pílingu použite čistiacu pleťovú vodu. Pleť osvieži a upokojí a bude skvele pripravená na nanesenie bežného krému.
3. Nakoniec pokožku hydratujte denným alebo nočným krémom. Keď je pleť dokonale čistá, dožičte jej poriadnu dávku hydratácie. Naneste na pokožku denný alebo nočný krém a nechajte ju odpočívať.

Náš TIP: Je pre vás bežný postup veľmi zdĺhavý a zložitý? Zaobstarajte si hĺbkovo čistiace pílingové obrúsky.


Vyrobte si vlastný píling!

Ak nechcete míňať za pílingové prípravky, môžete si vyrobiť vlastný. Len nezabudnite, že domáca zmes by sa mala prispôsobiť typu vašej pokožky. Napríklad morská soľ a cukor sú vhodné na pleť s väčšími pórmi, mak je perfektný na ošetrenie citlivej pokožky.

3 recepty na domáci píling

Píling na problematickú pleť

Vlastnú pílingovú zmes vytvoríte zmiešaním troch ingrediencií – jogurtu, medu a cukru. Med má antibakteriálne a protizápalové účinky, takže urobí pokožke zaručene dobre.

jh.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Píling na normálnu a suchú pleť

Zmiešaním oleja a cukru vytvoríte píling, ktorý pleť jemne vyhladí a príjemne vyživí. Použite hoci olivový olej alebo z hroznových jadierok, po ktorom sa budú líca červenať nadšením nielen v zimných mesiacoch.

os.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Píling na všetky typy pleti

Rozomletím kávových zrniek získate píling, ktorý môžete použiť na akúkoľvek pleť. Kofeín stimuluje a podporuje krvný obeh, takže pleť bude nádherne žiariť zdravím. Rovnako chladný jogurt je na výrobu domáceho pílingu ideálna surovina. Zmiešajte ho, podľa typu vašej pleti s cukrom, morskou soľou alebo makom.

c.jpg

Foto: 
shutterstock.com

Ošetrite aj telo!

Píling na pleť dopĺňajú prípravky na ruky, nohy a celé telo. Exfoliačné prípravky sa nesústreďujú len na oblasť tváre, vyrábajú sa aj na ďalšie partie tela. V obchodoch dostanete pílingy na tvár, telo, ruky aj nohy. Všetky odstránia zrohovatené kožné bunky a vyhladia pokožku. Len dajte pozor a iný ako pleťový píling na tvár nepoužívajte. Prípravky určené na telo nie sú vhodné na ošetrenie pleti, obsahujú hrubšie zrnká, ktoré by mohli poškodiť a podráždiť jemnú kožu tváre.

- - Inzercia - -