Dnes je pondelok, 24.jún 2019, meniny má: Ján
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Zomrel legendárny tvorca komixov Stan Lee

november 13, 2018 - 06:34
,,Myslím si, že každého fascinujú veci, ktoré presahujú život. Všetci vyrastáme s hrdinami, strašidlami a bosorkami. Potom trochu vyrastieme a sme už príliš starí na to, aby sme čítali rozprávky. Ale myslím si, že nikdy nás neopustí vášeň pre tento druh vecí, pre veci, ktoré presahujú život a sú magické," hovoril legendárny Stan Lee, ktorý navždy opustil tento svet vo veku deväťdesiatpäť rokov.

V pondelok v Spojených štátoch amerických zomrel slávny tvorca komiksov Stan Lee, autor niektorých z najznámejších komiksov histórie ako napríklad Spider-Man, Hulk alebo X-Men. Lee zomrel v nemocnici v Los Angeles, o jeho úmrtí informoval Kirk Schenck, právny zástupca autorovej dcéry J.C. Lee.

stan_lee.jpg

Foto: 
SITA

Superhrdinovia najmä pre deti a mládež

Stan Lee vstúpil do sveta komiksu v 60. rokoch minulého storočia a priblížil komiksových superhrdinov širokým masám, najmä deťom a mládeži. Podľa kritikov bol tiež prvým autorom komiksov, ktorý komiksových hrdinov "poľudštil" tým spôsobom, že im často prisudzoval už nielen kladné a chvályhodné vlastnosti. Podľa agentúry Associated Press (AP) priniesol do sveta komiksu tiež komplikovanejší príbeh a zápletku, hovorovejší jazyk, satiru, prvky science fiction a v niektorých prípadoch až filozofický rozmer.

Stan Lee vytvoril stovky komiksov, nikto - vrátane jeho samého - však nevie, koľko presne. ,,Napísal som toho tak veľa, že naozaj neviem koľko. Mohli ich byť stovky, mohli ich byť tisíce," vyhlásil Lee ešte v roku 2006.

stan_lee1.jpg

Foto: 
SITA

stan_lee3.jpg

Foto: 
SITA

- - Inzercia - -