Dnes je streda, 23.október 2019, meniny má: Alojzia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Úsmev ako hollywoodska hviezda? Vďaka týmto fintám určite

december 04, 2018 - 18:00
Zubári používajú na bielenie zubov prípravky s obsahom peroxidu. Ošetrenie trvá zhruba hodinku až dve. Čoraz viac ľudí však inklinuje k bieleniu zubov v pohodlí domova. A tieto techniky sú spomedzi nich údajne najefektívnejšie.

Jablkový ocot

O pozitívnych účinkoch jablčného octu na organizmus človeka sa rozpráva dlho. Zodpovedá napríklad za zrýchlenie metabolizmu, detoxikáciu organizmu, lesklejšie vlasy a najnovšie predstavuje hit v bielení zubov. Jablkový ocot obsahuje kyselinu octovú, ktorá rozpúšťa zubný kameň. Napriek tomu, že ide o prírodný produkt, treba s ním narábať opatrne. Tento postup má totiž i negatívum – ocot môže zmäkčiť a poškodiť  zubnú sklovinu.

Sóda bikarbóna

Pokiaľ ste hľadali spôsob, ako si jednoducho vybieliť zuby svojpomocne, určite ste natrafili na osvedčené spojenie zubnej pasty a sódy bikarbóny. Na prvý pohľad daná kombinácia vyzerá skvele, dokonca sa hovorí o okamžitom účinku. Znalci tvrdia, že sóda bikarbóna má bieliaci efekt, no pomáha hlavne pri odstraňovaní vonkajších škvŕn.

Citrónová pasta

Citrónová pasta môže byť účinná, keďže kyselina z ovocia preniká cez vrstvu skloviny. Tým ju ale pri nešetrnom zaobchádzaní narušuje. Ak túžite po zdravých zuboch, kyslým pastám sa radšej vyhnite.

Pasta z kokosového oleja

Na kokosový olej pri bielení zubov nedá dopustiť napríklad známa herečka Gwyneth Paltrow. Kokosový olej je zásobárňou mastných kyselín, ktoré sa pri kontakte so slinami rozložia na enzýmy bieliace zuby. Ohrejte šálku kokosového oleja, kým získa tekutú konzistenciu. Pridajte doň 2 čajové lyžičky sódy a 5 až 10 kvapiek prírodného esenciálneho oleja. Vhodný je mätový pre výrazné antibakteriálne účinky. Pastu používajte na záver dňa, ideálne pred spaním.

Bieliace zubné pasty

Do kontaktu s chrupom prichádzajú na krátky čas počas umývania zubov. Účinok bieliacich zubných pást je preto minimálny, respektíve nastáva až po dlhšom čase. Bieliace zubné pasty slúžia na odstránenie vonkajších škvŕn či udržiavanie bielych zubov po bielení profesionálmi. Ak máte žlté zuby zvnútra pod sklovinou, zubná pasta očakávanú službu neurobí. K najúčinnejším patria pasty s obsahom látky citroxain.

Bieliace pásiky

Bieliace pásiky disponujú aktívnou zložkou karbamid peroxid. Ten je šetrnejší v porovnaní s peroxidom vodíka a veľmi účinný. Pásiky bývajú vyrobené z pružného plastu, pričom každý je potiahnutý bieliacim gélom. Pásik pritlačte k zubom a vyformujete, aby s ním zuby boli v intenzívnom kontakte. Gél prenikne do zubov a čistí ich zvnútra. Výsledky nie sú vždy rovnomerné, keďže pásiky sa ťažko dostanú medzi zuby. Okraje tak neraz zostávajú tmavšie aj po bielení.

Dočasný efekt

Bez ohľadu na vami preferovaný spôsob bielenia, ani jedna z metód, vrátane tej u stomatológa, nevydrží navždy. Účinok zvyčajne trvá od šiestich mesiacov do dvoch rokov. Samozrejmosťou by mali byť tieto kroky:

  • Pri pití tmavších nápojov používajte slamku
  • Vyhnite sa tabakovým výrobkom
  • Bielenie opakujte ideálne každých 6 mesiacov
  • Uprednostnite bieliacu zubnú pastu

- - Inzercia - -