Dnes je sobota, 25.máj 2019, meniny má: Urban
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovensko má prvý prémiový gin!

december 01, 2018 - 09:00
Aktuálnym trendom v oblasti alkoholických nápojov je dnes doma aj vo svete gin a s ním súvisiace koktejly, predovšetkým Gin Tonic. Ten sa štatisticky zaslúži o viac než 90% celosvetového predaja ginu. Donedávna museli slovenské gatronomické zariadenia siahať po zahraničných značkách, no posledných pár mesiacov vládne na trhu s týmto nápojom prvý slovenský prémiový gin s príhodným názvom Gin Gin!

Prečo ste sa rozhodli vyrobiť na Slovensku práve gin?

V rámci svojej činnosti sa snažíme vyvíjať iba unikátne produkty, ktoré majú určitú špecifickú črtu jedinečnosti a odlišujú sa od mainstreamu, predovšetkým masových “regálových” produktov. Väčšina krajín Európy má svoj vlastný prémiový gin, ktorý na Slovensku chýbal, tak sme sa rozhodli byť prvými vo svojej kategórii a zložiť tomuto titulu poctu Gin Gin-om. Všetko sa tak udialo aj vďaka kulminácii trendu ginových koktejlov a koktejlovej kultúry vo všeobecnosti. 

Aké používate na výrobu suroviny a prečo ste si vybrali práve tie?

Keďže sme od začiatku chceli vyrobiť gin, ktorý bude slovenský “dušou aj telom”, rozhodli sme sa pri výrobe používať predovšetkým tradičné slovenské byliny a rastliny, ktoré sa používali po stáročia v tradičnej medicíne a ľudovom liečiteľstve. Taktiež sme vymenili mnoho orientálnych a exotických zložiek v klasických ginoch, za jedinečné regionálne, ako je napr. lipový kvet, koreň horca alebo plod duly. Základ samozrejme tvoria borievky pôvodom zo Slovenska tak, aby sme čo najviac vedeli podporiť lokálne komunity.

Plánujete Gin Gin vyvážať aj do zahraničia?

Od vzniku nášho ginu, ktorého predaj sme odštartovali koncom júna tohto roku (takže momentálne je na trhu necelých 6 mesiacov), sme registrovali veľký dopyt jednak z domáceho trhu, ktorý náš produkt uvítal s otvorenou náručou, no taktiež aj z blízkeho, či dalekého zahraničia. Momentálne si drinky z neho môžete vychutnať v 8 európskych krajinách, a to napr. v Čechách, Švajčiarsku, Holandsku alebo Taliansku. 

Stíhate vyrábať? :)

Ako si viete predstaviť, na výrobu Gin Ginu sa používa veľa vysokokvalitných byliniek a rastlín, takže sme skôr obmedzený surovinami, ktoré musia spĺňať veľmi prísne kritéria (väčšina z nich je dokonca v BIO kvalite), než vlastnou výrobnou kapacitou.

Kde je Gin Gin možné zakúpiť?

Keďže sme veľmi malým slovenským výrobcom a väčšina postupov sa u nás robí ručne, umiestňujeme svoju produkciu len do najlepších slovenských barov, reštaurácií a vybraných predajní. Samozrejme, ľudia, ktorým záleží na kvalite si vedia náš gin objednať aj cez e-shop.

- - Inzercia - -