Dnes je sobota, 11.júl 2020, meniny má: Milota
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Najhranejší vianočný hit Mariah Carey. Koľko na ňom zarába?

december 15, 2018 - 15:00
Najkrajšie sviatky roka sú stabilne obdobím, keď si pripomíname viac či menej známe vianočné hity. K tým, ktoré sa nám nezmazateľne vryli do pamäti, patrí nepochybne skladba od americkej speváčky Mariah Carey (48). Určite viete, o akej je reč.

All I Want For Christmas Is You je v celosvetovom meradle umiestnená v TOP 20 najhranejších hitov všetkých čias. Nielen speváčkini fanúšikovia, ale tiež kritici tvrdia, že pieseň patrí k tomu najlepšiemu, čo Mariah počas hudobnej kariéry naspievala. Keď ju popová diva v roku 1994 skladala, asi netušila, že jej bude skvele vynášať aj viac než dve dekády po oficiálnom vydaní. O to zaujímavejšie vyznieva fakt, že podľa hudobníčkiných slov vianočný hit vznikol za pätnásť minút!

Skladbu sme mohli počuť vo viac než šesťdesiatke filmov, vrátane romantickej komédie Láska nebeská. Stala sa neoddeliteľnou súčasťou koncertov speváčky, a nie iba tých s podtitulom vianočné. V Japonsku sa pesnička teší takej obľube, že Mariah Carey ju zaraďuje aj do letných koncertných repertoárov.

A koľko za ňu Mariah zarobí? Podľa serveru www.independent.co.uk je to až 376 000 USD ( približne 333 180 eur ) ročne.

Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -