Dnes je sobota, 25.január 2020, meniny má: Gejza
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Mať opálenú pokožku po celý rok je jednoduché. Prezradíme vám návod!

január 01, 2019 - 12:00
V snahe nevyzerať takmer celoročne ako „bleduľa“, mnohé siahame po samoopaľovacích prostriedkoch. Ich nanášanie ale má svoje pravidlá. Poznáte ich?

Samoopaľovacie prípravky obsahujú tzv. DHA. Táto látka reaguje s aminokyselinami v pokožke a podporuje produkciu pigmentu. V porovnaní so solárioum nevysušuje pleť, keďže výrobcovia do nich pridávajú i hydratačné zložky. Pri kúpe produktoch si pozorne všimnite, či sú určené na tvár alebo celé telo. Vyhnete sa tak prípadnému podráždeniu jemnejšej pokožky na tvári.

Z akých výrobkov si môžete vybrať?

Kúpiť možno i ľahšie tónovacie prípravky, ktoré opaľujú jemnejšie a najmä postupne. Pri pravidelnej aplikácii sa výsledkov dočkáte po 3 až 7.-mich dňoch. Silnejšie samoopaľovacie prípravky obsahujú vyššie percento DHA a opálenie nimi dosiahnete neporovnateľne rýchlejšie – už do dvoch hodín.

Aj nanášanie samoopaľovacích prípravkov má svoj postup. Poznáte ho?

  1. V úvode si dobre zvážte samoopaľovací produkt, ktorý použijete. Na výber máte krém alebo sprej. Ak vás upútala druhá alternatíva, je len na vás, či uprednostníte suchý alebo mokrý variant. Aký je rozdiel? Krém po tele rozotierate, výsledkom bývajú oranžové ruky. Sprej jednoducho na pokožku nastriekate a čakáte.
  2. Ešte skôr, než si samotný samoopaľovací produkt nanesiete, vyskúšajte ho aplikovať na menej viditeľné miesto na koži. Vyskúšate prípadné alergické reakcie i odtieň výsledného sfarbenia.
  3. Nezabúdajte na očistu tela, a síce: oholenie nežiaducich chĺpkov, vlažnú sprchu a peeling. Myslite aj na hrubšiu kožu na kolenách, členkoch a lakťoch.
  4. Suchá pokožka je nevyhnutnosť. Akonáhle sa kvapky vody zmixujú so samoopaľovacím prípravkom, môžete sa „tešiť“ na neestetické fľaky.
  5. Prípravok v tenkých vrstvách, rovnomerne rozotrite po tele. Postupujte od krku smerom nadol a nevynechajte ani milimeter! Krém aplikujte krúživými pohybmi, po skončení si dôkladne umyte ruky.
  6. Aby sa prípravok do pokožky vstrebal čo najlepšie, vydržte nahá ešte minimálne pol hodinu. Rovnako sa ďalších osem hodín vzdajte kúpeľa i sprchy.
  7. Pokiaľ si chcete opálenie udržať, stavte na tónovacie prípravky. Sú jemnejšej konzistencie a bez obáv ich môžete používať každý deň.

- - Inzercia - -