Dnes je nedeľa, 20.október 2019, meniny má: Vendelín
Čas čítania
6 minutes
Zatiaľ prečítané

Takto oslávia Nový rok Miko Hladký, Emma Drobná či Martin Chodúr!

december 31, 2018 - 09:10
Príchod Nového roka je udalosťou, ktorá sa oslavuje po celom svete. Niektorí známe tváre nášho šoubiznisu silvestrovské oslavy nepovažujú za podstatné, iní sú najradšej v kruhu najbližších, ďalší majú posledný deň v roku skôr pracovný. Ako budú oslavovať príchod nového roka Miko Hladký, Emma Drobná, či Martin Chodúr?

Miko Hladký

Slovenský spevák Miko Hladký bude vítať Nový rok 2019 s priateľmi na chate. „Silvestre mávame zvyčajne pracovné, ale tentoraz sme si dali prestávku. Budeme s priateľmi na chate a bude to len o zábave a o pohode, takže sa teším,“ povedal.

V novom roku ho čaká celkom veľa práce, Gladiator totiž oslávi 30 rokov na hudobnej scéne. „Chceme si to jubileum určite nejako pripomenúť, či už koncertom, alebo možno celým turné, na ktorom predstavíme aj nový album a spolu s fanúšikmi si trošku zabilancujeme,“ priblížil známy rodák z Nitry, podľa ktorého za dlhé roky na scéne zažili ako kapela veľmi veľa pekného. „Mám z toho jubilea dobrý pocit. Vôbec mi to nepríde, že je to už 30 rokov, niektoré udalosti zo začiatku našej hudobnej cesty si pamätám ako dnes, a keď sa tak obzriem, vidím samé pekné veci. My sme tuším taká nehynúca kapela. Veľa skupín po nás prišlo a odišlo zo scény, a my sme stále tu. Zažili sme aj rôzne hudobné trendy a napriek tomu, že sme si vždy tak nejako šli svojou cestou, stále hráme a tvoríme,“ poznamenal Hladký, ktorý bude mať v novom roku o zábavu skutočne postarané. Nezamestná ho totiž len príprava spomínaných koncertov, ale aj šteniatko nemeckej dogy, ktoré mu už nejakú chvíľu robí spoločnosť. „To je popri kapele a dcérke taká moja ďalšia priorita. Chcel by som ho časom brávať so sebou aj na koncerty, ale ešte je malinký a je zima, takže sa ho snažím držať čo najviac v teple. Je perfektný, teším sa z neho. A zo dňa na deň je väčší, som zvedavý, aký bude zas o mesiac,“ poznamenal spevák.

Emma Drobná

Slovenská speváčka Emma Drobná vždy na Silvestra veľmi prežíva sekundy tesne pred polnocou a krátko po nej. „Mám to tak nastavené, že som naozaj na prelome rokov vždy tak nejako emočne divná. Môže byť desať minút pred polnocou a ja som ešte v pohode a zrazu je 0:00 a ja že ‘čooooo!‘ Neviem prečo to tak mám. Nerobím si srandu, ja normálne o polnoci skáčem, že nohy idú do vzduchu. Na tú minútu sa zmením na niečo iné a potom sa zas vrátim naspäť. Naozaj je to pre mňa veľká eufória. A veľmi rada sledujem aj ohňostroje,“ priblížila v rozhovore.

Predsavzatia si dnes už podľa vlastných slov nedáva. „Keď som bola dieťa, tak som si, samozrejme, vždy hovorila, že sa od Nového roka budem učiť a budem mať poriadok v zošitoch a tak. Už si nehovorím nič. Čo by som si však veľmi priala, a to by mi úplne stačilo, aby boli ľudia k sebe milší, hlavne na internetoch, a aby žili život a nie obrazovku. Aby si nemysleli, že sa naozaj musia za každú cenu k niečomu vyjadriť, pretože niekedy tým svojím názorom naozaj nikomu a ničomu nepomôžu a koniec koncov ani sebe,“ vyjadrila sa mladá speváčka. „Priala by som si, aby sme sa vrátili do tých čias desať rokov dozadu, keď všetko nestálo len na sociálnych sieťach, ako sa to deje teraz. Síce už aj pred desiatimi rokmi existovali sociálne siete, ale malo to ešte stále svoje medze, dnes mám pocit, že sa z nich stal nebezpečný nástroj, ktorý len dovádza ľudí do šialenstva,“ uzavrela.

Emma Smetana

Česká speváčka a muzikantka Emma Smetana Silvester nijako špeciálne neprežíva a neoslavuje. „Ja som od podstaty vážnejší a ponurejší človek, takže ja sa len tak neplánovane raz za čas pre niečo hrozne nadchnem a nadšene ožijem, ale nedá sa povedať, že by to bolo každý rok na Silvestra,“ uviedla.

Novoročné predsavzatia ju pritom takisto veľmi neberú. „Každý rok si totiž hovorím to isté, že budem dodržiavať pitný režim a že sa budem viac hýbať a vždy to zostane pri tom, že si to len poviem a po dvoch mesiacoch si uvedomím, že som sa v tomto smere zas veľmi nezlepšila,“ vysvetlila Smetana.

Martin Chodúr

Český spevák Martin Chodúr plánuje Silvester stráviť s rodinou. „Tento rok by som bol rád s rodinou, pretože som mal povinnosti takmer do Štedrého dňa a aj počas sviatkov bolo niečo v Prahe, takže posledný deň v roku by som chcel byť s partnerkou a so synom a prežiť ho v pokoji,“ povedal.

V polnočných oslavách sa podľa vlastných slov veľmi nevyžíva. „To nie je žiadny magický moment, keď si človek uvedomí, aký je čas relatívny, aj roky sú relatívne, aj ten deň a úplne všetko. Stačí dať atómové hodiny do stíhačky, a keď niekoľkokrát obehne zem, tie začnú meškať, tak kde je vlastne pravda,“ zasmial sa.

Do nasledujúcich dní a mesiacov má mladý interpret viacero prianí. „Prial by som si len to, čo si vlastne prajem každý deň, nie je to nutne spojené s Novým rokom. Aj keď je to taký symbolický dátum, nesnažím sa to naväzovať na ten jeden deň a nehovorím si, že od 1. januára sa bude niečo diať, pretože potom to človek za tri, štyri mesiace poruší a už si vzápätí demotivovaný povie, že to teda nejako doklepe po starom a potom začne odznova... Keď niekto niečo chce, mal by sa o to usilovať bez prestávky,“ myslí si spevák. „Ja si stále prajem, aby som nezostal stáť na mieste, aby som bol v pohybe, aby ma neprešla chuť sa vyvíjať. Nikdy nechcem zostať nadlho spokojný s tým, čo vo svojej profesii dosiahnem, pretože to stále môže byť lepšie a každý deň treba hľadať nové cesty a porážať tých svojich symbolických ‘nepriateľov‘ ako pohodlnosť a podobne. Treba sa stále hýbať vpred, krok po kroku sa zlepšovať a mať nejakú víziu, ku ktorej mierite, ktorá musí byť vždy nedosiahnuteľná,“ priblížil Chodúr.

Hana Zagorová

Česká speváčka Hana Zagorová na Silvestra podľa vlastných slov nikdy nepracuje. „Predstavte si, že nie a je fajn, že sme sa na tom zhodli aj s mojím mužom (operným spevákom Štefanom Margitom, pozn. red.), ten tiež na Silvestra nepracuje, my na Silvestra slávime,“ povedala. „Veľmi sa na to tešíme, pôjdeme s priateľmi do reštaurácie a užijeme si to ako večierok,“ priblížila známa interpretka, ktorá by si podľa vlastných slov do nového roka priala snáď len jedno. „Priala by som si, aby zostalo všetko tak, ako je, aby nedošlo k žiadnym veľkým zmenám. Aby som pravdu povedala, ja som ten človek, ktorý nemá veľmi rád prekvapenia. Mám rada istoty, na ktoré si človek zvykne, tak by som bola rada, aby všetko zostalo tak, ako je, aj naďalej a aby sme boli spokojní a šťastní,“ poznamenala Zagorová.

Predsavzatiami sa obľúbená speváčka netrápi. „Nemôžem povedať, že by som si nejaké dávala, ani to nemám veľmi rada. Ja vždy hovorím, že je skvelé, keď človek žije tak, aby si nemusel dávať žiadne. Také to 'schudnem', 'budem zdravo jesť', 'budem cvičiť', to sú predsa veci, ktoré si človek aj tak hovorí po celý rok,“ uzavrela.

Tamara Šimončíková-Heribanová

Tamara Šimončíková Heribanová si nerobí veľké plány na tohtoročného Silvestra, no tráviť ho bude aj s rodinou doma na Slovensku. „Tento rok sme veľmi veľa cestovali kvôli pracovným povinnostiam. Projekt, ktorý v Portugalsku vediem, si vyžaduje výskum v teréne, hľadanie lokácií, presúvanie sa z miesta na miesto a tak mi je teplo domova najvzácnejšie,” vyznala sa.

Rok 2018 bol pre spisovateľku a novinárku pracovne náročný, ale priniesol jej aj mnoho radostí. „Bol to nádherný náročný rok plný práce, návštev v depozitároch regionálnych i národných múzeí v Portugalsku. Vďaka veľkému projektu, ktorý mapuje tradičný odev roľníckej spoločnosti v Portugalsku, ktorý vediem pod hlavičkou Vogue Portugal, som veľa cestovala, stretala sa s riaditeľmi múzeí, lokálpatriotmi, zberateľmi, etnografmi. Veľa som sa naučila aj tým, že som narazila na bariéry a ťažkosti, ktoré som musela prekonať, aby sme sa pohli ďalej. Často sme s tímom prišli do bodu, keď sme mali pocit, že sme v slepej uličke, ale nakoniec aj takéto momenty človeku pomôžu, aby zistil, že ak cesta týmto smerom nevedie, musí existovať iná. Najviac som hrdá na to, že sa nám podarilo nájsť dnes už 90-ročného etnografa Benjamina Perreira, ktorý robil za totalitného režimu Estado Novo pramenný výskum tradičného odevu,“ podelila sa o svoje pocity Tamara Šimončíková Heribanová.

Ako ďalej v rozhovore uviedla, obrovskú radosť jej tento rok spôsobili aj úspech novej knihy Pendleri či kolekcia Od kolísky blízki, na ktorej spolupracovala so značkou Mile. Špeciálne predsavzatia si do nového roku nedáva, o to viac sa milovníčka a zberateľka slovenských krojov teší sa na všetko, čo jej rok 2019 prinesie. „Každý večer pred spaním rekapitulujem a plánujem, čo ma čaká zajtra. Keďže moja práca je cesta na dlhé trate, plánovanie je jej súčasťou. Teším sa na všetko čo príde, na prácu na knihe v rámci projektu Back to the roots, výskumu socio-historického vývoja tradičného odevu a semiotiky portugalských krojov. Máme naplánované desiatky fotení, pomaly pracujeme aj na textoch do knihy. Na Slovensku od nového roka pokračujem v Ústave svetovej literatúry SAV, teším sa na dopísanie dizertačnej práce,” uzavrela.

- - Inzercia - -