Dnes je utorok, 25.február 2020, meniny má: Frederik, Frederika
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nalaďte sa s nami na víkend. Napríklad s touto pesničkou!

január 04, 2019 - 15:00
... pretože práve tá je podľa prieskumov už dlhé roky jednou zo skladieb, ktoré dokážu ľudí najlepšie naladiť na blížiaci sa víkend. Prečo je taká obľúbená?

Pieseň britskej rockovej skupiny The Cure je rovnako druhým singlom z albumu Wish (1992). Vyhrala cenu MTV Video Music Award v kategórii European Viewer's Choice for Best Music Video v roku 1992. Málokto vie, že pieseň bola pôvodne v pomalšom tempe než na nahrávke. Počas jej tvorby mal Robert Smith obavy, že akordy ukradol. Obvolal preto všetkých svojich priateľov s otázkou, či podobnú skladbu niekedy počuli. Spevák je aj po rokoch presvedčený, že chytľavosť pesničky, absurdnosť či jednoduchý refrén upúta i ľudí, ktorí sa medzi fanúšikov kapely neradia.

Režisérom videoklipu bol Tim Pope. Zobrazuje kapelu v extravagantných kostýmoch a na rozličných pódiách. Kapela hrá tiež s niekoľkými rekvizitami a hercami, ktorí blúdia po scéne, čo zdanlivo vytvára jeden veľký chaos. Skladbu na svoj album Male prespievala i speváčka Natalie Imbruglia. Prezradila, že spočiatku sa reakcií milovníkov skupiny The Cure bála. Podľa nej sú totiž natoľko špecifickí, že sa s prerábkami hitov obľúbenej kapely len tak ľahko neuspokoja. Natalie je však presvedčená, že hudba je predovšetkým o zábave a dnes patrí práve spomínaná skladba k stabilnej súčasti jej koncertných repertoárov.

The Cure - Friday I'm In Love

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -