Dnes je utorok, 28.január 2020, meniny má: Alfonz
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rady nad zlato: Pripravte na ples aj vašu pleť!

január 07, 2019 - 12:00
Január je tradične veľmi bohatým mesiacom na spoločenské udalosti rôzneho druhu, plesy nevynímajúc. S našimi radami na nich zažiarite, aj keby ste nechceli. Neveríte?

Ako prvé začneme so starostlivosťou o pleť. Spísali sme pre vás základné odporúčania, vďaka ktorým bude vaša pokožka na blížiacu sa spoločenskú udalosť dokonale pripravená. Dobrou správou je, že ešte stále máte čas :-)

Hlavne pravidelnosť

Čistenie pleti, hydratácia, výživa, a to minimálne dva razy denne. V tom podľa dermatológov spočíva tajomstvo zdravej a krásnej pleti. Kedysi sme si tvár čistili mydlom a vodou, no dnes už vieme, že na špinu, ktorá sa na pokožke kulminuje počas dňa, treba vyskúšať silnejšie zbrane. Na hydratáciu pokožky zvonka vám postačí hydratačné tonikum a kvalitný krém. Možno budete musieť vyskúšať pár značiek, kým nájdete ten pravý.

Pleť osviežte aj počas dňa

Počas dňa by ste nemali zabúdať na pravidelné osviežovanie pleti minerálnou vodou v spreji. Nebojte sa, že si pokazíte make-up. Pokožka hydratáciu príjme a minerálna voda ju navyše osvieži a skľudní. Nič však netreba preháňať, pričasté umývanie a osviežovanie tváre zbavuje pokožku prirodzených lipidov a môže podporiť jej vysychanie.

Na peeling zabudnite

... a to pokiaľ sa vám na tvári objavili popraskané žilky pripomínajúce červené nitky. V tomto prípade je dôležité zaobchádzať s pokožkou opatrne a siahnuť po kozmetike určenej špeciálne pre citlivú pleť.

Večerné odlíčenie ako rituál

Nezáleží na tom, či ste strávili celý deň doma alebo na pracovnom meetingu v kancelárii. Zbaviť kožu nečistôt by malo byť  samozrejmosťou. Večerná starostlivosť o pleť je nesmierne dôležitá, keďže v noci prebiehajú v tele všetky dôležité procesy. Organizmus je v kľude a pleťové bunky lepšie vstrebávajú látky, ktoré im dodávame vďaka vhodným kozmetickým prípravkom.

S krémom šetrite

Prehnané množstvo krému spôsobuje premasťovanie pokožky, z čoho paradoxne pramení jej rýchlejšie vysychanie. Stavte na kozmetiku určenú špeciálne pre váš typ pleti a naneste ju v primeranom množstve s prihliadnutím na váš vek.

Taktiež pamätajte, že:

  • Nepodceňujte ani rannú starostlivosť o pleť, pripravte ju na poveternostné vplyvy, ktorým bude počas dňa čeliť.
  • Váš denný krém by mal obsahovať ochranný UV faktor, a to nielen v lete.
  • Doprajte si dostatočné množstvo tekutín, vodu majte po ruke vždy a všade. Nič vám nepomôže zabezpečiť potrebnú starostlivosť o pokožku viac než čistá voda.

- - Inzercia - -