Dnes je streda, 26.jún 2019, meniny má: Adriána
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Neskutočná Jana Pištejová: Odhalila modely, ktoré uvidíte aj na Plese v opere

január 11, 2019 - 19:46
Jana Pištejová patrí medzi naše najvychytenejšie módne návrhárky. Svoje klientky oblieka aj na prestížny Ples v opere. Prezradila nám ako vyzerajú prípravy na túto spoločenskú udalosť roka.

Jana Pištejová

Janka, ste dvornou návrhárkou Bratislavských módnych dni. Navyše ste zaneprázdnená aj pred Plesom v opere. Koľko šiat ste pripravovali ?

Na Ples v opere som tento rok pripravila jedenásť modelov. Medzi moje stále klientky patria Zlatica Puškárová, Petra Buzová a Katarína Knechtová, ktoré budú mať oblečené moje šaty aj tento rok. Okrem nich sa v mojich modeloch objavia aj iné dámy.

Ako dlho vám trvá príprava šiat na Ples v opere?

Dámam chodia pozvánky na Ples v opere už počas októbra. Klientky si u mňa zvyčajne objednajú termín a môžeme začať vymýšľať. Vďaka tomu si dokážem objednať nádherný materiál aj z opačnej strany zemegule. Následne môžem vďaka tomu vytvoriť naozaj krásny model. Čas mám obmedzený predovšetkým z hľadiska materiálu. Je to pracná a náročná práca, lebo pripravujem róby. Málokto chce na Ples v opere jednoduché šaty, pretože je to naozaj prestížna udalosť roka. Chcem splniť sny a požiadavky každej mojej klientky. Dávam si záležať, aby bola spokojnosť na oboch stranách. Náročný je predovšetkým týždeň pred Plesom v opere, kedy riešime rôzne detaily.

Koľko trvá výroba jedných šiat?

Výroba jedného náročnejšieho modelu pri spolupráci s krajčírkou trvá týždeň, niekedy dva. Máme šaty, ktoré si vyžadujú štyridsať hodín práce, ale aj také, na ktorých pracujeme osemdesiat hodín. Vždy je to veľmi individuálne. Netvorím modely, ktoré by boli hotové za jeden, či dva dni. Je o mne známe, že netvorím minimalizmus. Jednoduché šaty sa dajú zohnať aj v obchode. Je o mne známe, že tvorím zvyčajne komplikovanejšie šaty.

pistejka.jpg

Jana Pištejová
Jana Pištejová

- - Inzercia - -