Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Kelly Knox: Modelka bez ruky, ktorá je inšpiráciou pre milióny žien

január 29, 2019 - 10:00
"Obloha nie je limit, ak máš k dispozícii celý vesmír," tvrdí kráska, ktorá napriek hendikepu dobyla svet modelingu.

Narodila sa bez ľavého predlaktia, no vraví, že žije krásny, plnohodnotný život milujúcej matky, úspešnej, inšpiratívnej ženy. A taktiež osoby vďačnej za každý okamih. Veď nič iné nepozná. Nevie, aké je to mať všetky končatiny a byť "normálnym" človekom. Kelly prezrádza: „V našej rodine nikdy nezaznelo slovko postihnutá. Necítim sa tak a dokáže ma ozaj nahnevať, ak ma takto pomenuje okolie. O čo horšia som v porovnaní s inými ženami?“

Aj pre tento postoj sa prihlásila do súťaže o najkrajšie postihnuté dievča. Tú každoročne organizuje britská stanica BBC3. V konkurencii stovky žien s identickým osudom vyhrala. Víťazstvo jej zabezpečilo zmluvu s modelingovou agentúrou Take 2 Model Management či fotenie pre magazín Marie Claire. Od tej doby je na roztrhanie. Miluje ju dokonca i Karl Lagerfeld.

„Je veľmi dôležité, aby modeling akceptoval telesné postihnutia. Veď je toľko zaujímavých, krásnych a charizmatických ľudí, ktorí sa boja preraziť kvôli určite telesnej vade," zdôrazňujú módni znalci. A Kelly Knox k takým osobám určite patrí.

Viac jej fotografií nájdete tu.

If Your Body Is Different, It's Still Beautiful | Vlog

Autor: 
YouTube

- - Inzercia - -