Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Oftalmológia na Slovensku drží krok so svetom

január 30, 2019 - 20:54
Oftalmológia na Slovensku patrí medzi európsku špičku. S MUDr. Ivom Ďurkovičom, vedúcim lekárom očnej kliniky iClinic, sme sa porozprávali nie len o oftalmológii, ale aj o tom, čo má očná klinika iClinic spoločné s profesionálnym športom.

Slovensko sa radí medzi európsku špičku v oftalmológii. Drží krok s dobou aj očná klinika iClinic?

Oftalmológia je jeden z najviac rozvíjajúcich sa medicínskych odborov. Je to najmä vďaka novým špičkovým technológiám, ktoré boli vyvinuté za posledných 30 rokov. Tie robia aj laserové zákroky presnými a pre zrak pacienta bezpečnými a šetrnými.  iClinic ponúka nielen vysokú odbornosť lekárov, ich mnohoročnú prax, ale aj skúsenosti so špičkovou technológiou. Vďaka tomu má naša klinika mnoho spokojných pacientov nie len zo Slovenska, ale aj z okolitých európskych krajín. Sme vybavení tými najmodernejšími prístrojmi, ktoré v súčasnosti medicína ponúka a neustále inovujeme.

 

Značka iClinic sa spája s viacerými špičkovými slovenskými klubmi, či športovcami. Prečo ste sa rozhodli podporovať práve profesionálny šport? 

Profesionálny šport sa spája s atribútmi ako je presnosť, pevná vôľa, húževnatosť, odvaha, profesionalita. To všetko potrebuje denno-denne preukazovať aj personál našej očnej kliniky, aby zabezpečil a garantoval svojim pacientom absolútne profesionálne výsledky. Tu si nemôžeme dovoliť žiadnu chybu, keďže ide o zdravie človeka a oči máme všetci len jedny.

 

Čo má spoločné Nasťa Kuzminová, HC’ 05 iClinic Banská Bystrica alebo ŠKF iClinic Sereď s vašou očnou klinikou?

Už štvrtú sezónu sme hrdým partnerom hokejového klubu HC’ 05 iClinic Banská Bystrica, ktorý za posledné 2 sezóny vybojoval titul majstra Slovenska a aktuálne v čase tohto rozhovoru je klub na priebežnom prvom mieste tabuľky. Tiež sme sa v tejto sezóne rozhodli podporiť historického nováčika v najvyššej slovenskej futbalovej lige - ŠKF iClinic Sereď, pretože je nám veľmi sympatická ich húževnatosť, tvrdá práca a pokora, s akou chlapci vstúpili do tejto najvyššej ligy. Podľa priebežných výsledkov vidieť, že sa klubu naozaj darí, čo nás veľmi teší. V tejto sezóne sme tiež vstúpili do spolupráce s našou historicky najúspešnejšou biatlonistkou Nasťou Kuzminovou, ktorá už roky robí slovenským fanúšikom obrovskú radosť a jej prístup k práci je presne tou paralelou, akú sa snažíme vytvárať aj my v našom prístupe k pacientom, ktorí navštívia našu očnú kliniku.

 

Ste známy tým, že práve hokej vám prirástol k srdcu a že si občas zahráte aj nejaký zápas. Prečo práve hokej?

Tento šport mi prirástol k srdcu. Našiel som v ňom veľa kamarátov a hlavne, našiel som v ňom to, čo potrebujem pre moju fyzickú, ako aj duševnú silu. Paradoxne je to šport, kde nedochádza k toľkým možnostiam zranenia ako pri futbale, ktorý som v mladosti aktívne hrával. Okrem toho mám rád výzvy a jednou z nich bolo naučiť sa hokej hrať z absolútnej nuly, od absolútneho začiatočníka. Snáď sa mi to darí, za čo ďakujem svojmu trénerovi Štefanovi Molnárovi, bývalému aktívnemu hráčovi Slovana Bratislava.

- - Inzercia - -