Dnes je piatok, 29.máj 2020, meniny má: Vilma
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Trápia vás suché, zničené vlasy? Vráťte im zdravie jednoducho a účinne!

február 10, 2019 - 13:00
Problém suchých, lámavých vlasov nie je iba letnou záležitosťou. Mnohé ženy majú oslabené vlasy i v zime, keď sa musia popasovať s chladným počasím a nedostatkom vitamínov.

Nedostatočná produkcia prirodzeného mazu spôsobuje, že vlasy majú slabší ochranný filter, ľahšie sa lámu a trpia nedostatkom lesku. Ako im pomôcť? Nič iné, než zvýšená starostlivosť, vám nepomôže. 

S umývaním to nepreháňajte

Napriek tomu, že si suché vlasy nežiadajú zvýšenú frekvenciu umývania, mnohé ženy to nerešpektujú. Tým, že vlasy umývate pričasto, ničíte im prirodzenú vrstvu mazu, ktorú si horko ťažko vyprodukovali. Umývajte ich preto až vtedy, keď je to ozaj potrebné. Dajte pozor na príliš horúcu vodu, pretože rozrušuje vlasový povrch. Vodu používajte vlažnú / stredne teplú, nakoniec vlasy opláchnite studenou. Vďaka tomu budú hladké a lesklé.

Voľba správnych produktov

Vhodné kozmetické výrobky sa postarajú o výživu, čistotu i ochranu vlasov. Suché vlasy bez problémov znesú krémovejšie šampóny aj kondicionéry, ktoré sa mastným vlasom pre zvýšený obsah lipidov neodporúčajú. Produkty určené pre suché vlasy obsahujú menej vysušujúcich penových látok a vďaka silikónu sa vlasy ľahšie vyčesávajú. No pamätajte! Po umytí ich nesušte fénom na najvyššej teplote, pokiaľ ste na ne vopred neaplikovali ochranný produkt.

Zábalmi nič nepokazíte

Minimálne raz to týždňa by ste mali použiť regeneračnú masku, prípadne zábal na suché vlasy. Tie ich posilnia a dodajú im potrebnú hydratáciu. Suché vlasy majú sklony k lámavosti a krepovatosti, preto sa o ne treba dôkladne starať. Pokožku hlavy si pravidelne masírujte, vďaka čomu zlepšíte jej prekrvenie a podporíte vylučovanie kožného mazu.

Pre krásne vlasy je dôležitá nielen starostlivosť zvonka, ale i zvnútra. Dbajte aj na výber správnych potravín bohatých na vitamíny a minerálne látky. Veľkou pomocou bývajú orechy, ryby, prípadne rôzne semienka. Taktiež môžete siahnuť po výživových doplnkoch vo forme tabliet, konkrétne po vitamínoch skupiny B, C a E. Tie dodajú vlasom potrebné látky, za čo sa vám vaša hriva určite odvďačí.

Fotografie: Beautysecret.sk, Ziaja

- - Inzercia - -