Dnes je pondelok, 19.august 2019, meniny má: Lýdia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Ako si mám vybrať medzi dvoma ľuďmi, ktorých milujem?

marec 05, 2019 - 18:00
Každý človek má možnosť výberu. To počúvam už dlho. No ak je reč o dvoch, vám veľmi blízkych ľuďoch, akékoľvek rozhodnutia bývajú o to náročnejšie.

Už od škôlky mi bol najbližšou osobou na svete brat Radko. Vekový rozdiel medzi nami činí dva roky. Navštevovali sme rovnaké školy a nikdy nám neprekážalo, že máme doma spoločnú izbu. Nehádali sme sa, nebili, nenadávali si. Nazvala by som to súrodeneckou idylkou.

Môj brat mi dokonca suploval i kamarátky. Nemala som ich veľa, išlo skôr o povrchné vzťahy a debaty pri kávičkách. Po skončení gymnázia Rado odišiel študovať na univerzitu do Brna, ja som ostala v rodnom meste. Hoci nás delila diaľka, vídali sme sa pomerne často a denne si písali či telefonovali.  

Zhruba v tom čase som sa zoznámila s mojím terajším manželom a Rado spoznal svoju polovičku. Znie to priam rozprávkovo, ale ozaj sme si všetci štyria náramne rozumeli a často podnikali spoločné výlety. Po dokončení štúdia na vysokej škole sa Rado vrátil domov a na Slovensko sa spolu s ním presťahovala i jeho láska Laura. Ani som sa nenazdala a mala som pri sebe všetkých ľudí, na ktorých mi záležalo. Rodičov, brata s jeho priateľkou a v neposlednom rade môjho partnera Kamila. Lauru som si obľúbila. Pomáhali sme si a aj po narodení našich detí (narodených v odstupe iba pár mesiacov) sme sa stretávali a zhovárali tak často, ako bolo možné.

Obľúbila som si ju

Pri jednom z takýchto rozhovorov sa mi Laura zdôverila so šokujúcim zistením – Rada podozrievala z nevery. Argumentovala tým, že sa správa zvláštne a odmerane. Pri najbližšej príležitosti som sa na to Rada opýtala. Jeho úprimnosť ma dostala. Laura mala pravdu. Pobláznila ho spolužiačka z jazykovej školy a plánovali spolu budúcnosť. Z môjho brata som bola sklamaná. Zachoval sa však pomerne čestne, Laure všetko povedal, zbalil si pár vecí, rozlúčil sa so synom a odišiel. To sklamanie, ktoré som v daný moment z môjho brata cítila, nedokážem opísať.  

Situácia začína byť neúnosná

Laura nebola ďaleko od zrútenia. Tak povediac zo dňa na deň ostala sama s malým dieťaťom, v takmer nezariadenom byte a bez práce. Stojím pri nej a pomáham jej. No už mi dochádzajú sily. Moja švagriná sa totiž začína meniť na hysterku. Dlhé mesiace som bola mantinel, ktorý znášal jej nálady a hromženie. Jej pesimizmus ma začína ubíjať. Začala ma dokonca obviňovať, že som na Radovej strane a ak ju mám rada, prestanem sa s ním stýkať. Na ultimáta tohto druhu nie som pripravená. Každý z nás chce byť predsa v živote šťastný, nikoho nesúdim.

Viem, že čoskoro príde chvíľa, keď sa budem musieť rozhodnúť. Rado má novú známosť. Je to milé dievča, pracovité, skromné a rovnaký názor zastávajú i moji rodičia. Laura však túto životnú situáciu nezvláda, no mne spomienky na spoločne prežité chvíle nedovolia nechať ju samú. Niečo ale robiť musím. V opačnom prípade ma vzájomná nevraživosť dvoch ľudí, ktorých ľúbim, psychicky položí.

Čitateľka Ľubka

- - Inzercia - -