Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Poliak učí mužov tancovať poledance. Prezradil, čo ich k tomu vedie

marec 14, 2019 - 18:00
Damian Kutryb pôvodom z Poľska, no žijúci v Manchestri, patrí k ľuďom, ktorí mali už od detstva jasné predstavy o svojej budúcnosti.

Jeho najväčšou vášňou a závislosťou zároveň bol tanec a gymnastika. Venoval sa jej od šiestich rokov, no keď ho kamarátka v roku 2013 pozvala na hodinu poledance, bolo rozhodnuté.

Podľa vlastných slov je na ňom doslova závislý, rovnako ako niekto povedzme na káve či čokoláde. Venuje sa mu každý deň. Keďže vo svojom okolí postrehol zvýšený záujem mužov o túto zaujímavú aktivitu, rozhodol sa konať.

Štúdio pre mužov

Ako majiteľ tanečnej školy rozšíril portfólio svojho pracovného zamerania. Už aj mužov učí pohybom, ktoré dávno nie sú len doménou žien. Úspech na seba nenechal dlho čakať a dnes Damiana vyhľadávajú chlapi všetkých vekových a váhových kategórií. Dôvody, ktoré ich k tomu vedú, zhrnul do štyroch základných oblastí:

  • Snaha zapôsobiť na partnerku
  • Vyšportovať a spevniť telo, schudnúť prebytočné kilá
  • Psychický oddych, radosť z pohybu
  • Zlepšiť koordináciu a osvojiť si nové prvky v prípade profesionálnych akrobatov

Hlavne to nevzdať

Damian nepopiera, že začiatky bývajú aj pri poledance ťažké. Napriek tomu mužom radí Z O T R V A Ť ! Partiami, ktoré dostávajú pri tanci najviac zabrať, sú ruky a brucho, no netreba zabúdať ani na lýtka. Obľúbený športovec navyše tvrdí: "Je len malá pravdepodobnosť, že vás cvičenie s tyčou omrzí, keďže existuje toľko rôznych spôsobov, ako ho neustále obmieňať. Tento šport je skrátka ohromná zábava!"

Tanečnú školu známeho Poliaka navštevujú ženy, deti, ale vo veľkom i muži:

Fotografiu jeho mužskej triedy nájdete TU.

Zdroj foto: Facebook / Instagram Damian Kutryb

- - Inzercia - -