Dnes je nedeľa, 15.december 2019, meniny má: Ivica
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Film Bohemian Rhapsody: Dočkáme sa pokračovania?!

marec 23, 2019 - 10:00
Hoci zatiaľ nič nie je definitívne potvrdené a oficiálne oznámené, o tomto nápade sa vraj v Hollywoode búrlivo diskutuje.

V rozhovore pre Page Six to naznačil filmový producent a režisér klipov kapely Queen Rudi Dolezal. Tvrdí, že o Bohemian Rhapsody 2 sa vedú v "rodine Queen" dohady a tento nápad naberá reálne kontúry. Manažér kapely Jim Beach má údajne plány na pokračovanie, ktoré by začali koncertom Live Aid. Čiže tým, kde Bohemian Rhapsody končí.

I keď kritici neboli spracovaním filmu príliš nadšení, u divákov - práve naopak - zožal obrovský úspech. Jeho doterajšie zisky z kín presiahli 875 miliónov amerických dolárov. Niet pochýb, že výborne sa predáva i na DVD nosičoch či Blue-ray. Aj námetov na pokračovanie úspešnej snímky o živote Freddieho Mercuryho je viac než dosť.

Bohemian Rhapsody 2 by mohlo mapovať posledné roky života Freddieho, prípadne dianie okolo kapely po jeho smrti. Netreba zabúdať ani na skutočnosť, že v repertoári Queen je stále množstvo hitov, ktoré vo filme neodzneli.

Snímka bodovala tiež na tohtoročných Oscaroch. Prestížne ocenenie získala v kategórii: Najlepší mix zvuku, Najlepší strih zvuku a Najlepší strih. Rami Malek, ktorý vierohodne stvárnil postavu legendárneho speváka, vyhral Oscara za najlepší herecký výkon v hlavnej úlohe.

Ak máte chvíľu čas, pozrite si priložené, veľmi zaujímavé video:

Den, kdy zemřel Freddie Mercury (24.listopad 1991)

Zdroj: Page Six, dokina.cz

- - Inzercia - -