Dnes je piatok, 19.júl 2019, meniny má: Dušana
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Blížiaci sa deň učiteľov by mohli oslavovať aj známi Slováci

marec 24, 2019 - 12:00
Nasledujúce celebrity majú minimálne jednu vec spoločnú. Okrem profesií, v ktorých vynikajú, sa blysli aj za katedrou. Svoje skúseností tak ochotne odovzdali, prípadne naďalej odovzdávajú, i ďalším generáciám.

Iveta Malachovská

Iveta Malachovská patrí k stáliciam slovenského šoubiznisu, veď moderátorkou je od roku 1989. Možno vás prekvapí, že energická brunetka absolvovala ešte v roku 1991 štúdium produkcie na Filmovej akadémii múzických umení v Prahe. S témou audiovizuálna produkcia sa uplatnila aj na akademickej pôde, konkrétne na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne a Paneurópskej vysokej škole v Bratislave.

Ľuboš Kostelný

K Pedagogickej činnosti privoňal aj obľúbený herec Ľuboš Kostelný. Netají, že spočiatku mal na margo hereckej tvorby, ktorú prednášal o zhruba desať rokov mladším študentom na bratislavskej VŠMU, zmiešané pocity. Napokon sa s rolou pedagóga stotožnil a dodnes ju vníma ako veľmi zaujímavú, a najmä obohacujúcu skúsenosť.

Patrik Švajda

Moderátor televízneho spravodajstva je nerozlučne spätý s našou najsledovanejšou televíziou a mnohí si ho v inej než moderátorskej úlohe ani nedokážeme predstaviť. Patrik Švajda však vyštudoval Fakultu prírodných a humanitných vied Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici, odbor učiteľstvo druhého stupňa - geografia a telesná výchova. Dva roky tieto predmety učil na Základnej škole v Nových Zámkoch.

Lucia Barmošová

Krehkej blondínke sa darí aktívne kombinovať prácu v televízií s prácou za katedrou. S dvoma doktorátmi sa jej podarilo uplatniť aj na vysokej škole, kde študentom prednáša o mediálnych systémoch vo svete. Lucia vyučuje na Paneurópskej vysokej škole na fakulte masmédií. Počiatočný ostych už dávno prekonala a dnes odovzdáva študentom skúsenosti, ktoré vďaka dlhoročnému pôsobeniu v médiách získala. 

Sisa Sklovská

Spevácka diva má hudbu v krvi. Preto azda nikoho neprekvapí, že už nejaký čas „zarezáva“ aj na akademickej pôde. Sisa Sklovská sa rozhodne nenudí, veď okrem vystúpení v muzikáloch, na televíznych obrazovkách a vlastných koncertoch, si našla čas i na výučbu muzikálového spevu na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde patrí k najobľúbenejším pedagógom.

Matej „Sajfa“ Cifra

Učiteľskú minulosť má za sebou aj obľúbený spíker. Vyštudoval kombináciu angličtina – slovenčina a ako učiteľ pôsobil päť rokov na gymnáziu v Bratislave. V čase, keď mal 22 rokov, tu vyučoval angličtinu. Rád spomína na obdobie maturít, kde pôsobil ako prísediaci učiteľ a skúšal iba o štyri roky mladších študentov.

A čo ďalšie známe mená?

Pedagogické vzdelanie má tiež Aneta Parišková. Je absolventkou Pedagogickej fakulty UPJŠ v Prešove, odbor slovenčina - angličtina. Ako nemčinárka by sa zrejme uplatnila i jej kolegyňa Nora Hamar Ducká. Učiteľom by mohol byť aj ďalší „Jojkár“ Peter Petrus či Anton Adamčík, ktorý je vyštudovaný pedagóg pre prvý stupeň základných škôl s 5-ročnou praxou. Naša najlepšia moderátorka Adela Vinczeová spolupracuje so súkromnou Akadémiou médií v Bratislave. Vedie semináre a hodnotí praktické cvičenia z moderovania.

- - Inzercia - -