Dnes je pondelok, 19.august 2019, meniny má: Lýdia
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Povedať jej, že ju podvádza alebo nie?

marec 29, 2019 - 18:10
Nevera už zničila nejeden zdanlivo dokonalý vzťah. Pokiaľ je však podvádzanou osobou vám blízky človek, dostávate sa do nezávideniahodnej situácie.

S rovnakou, alebo minimálne podobnou situáciou sa už stretla nejedna z nás. Žena, ktorú veľmi dobre poznáte, lieta v oblakoch, pretože stretla muža s veľkým M. Vy jej radosť ale nezdieľate. Viete totiž, že ju podvádza. A v tom začnete zvádzať vnútorný boj. Povedať jej o tom či nie? 

Áno, povedať ...

Podvádzaná osoba je vám blízka, máte spoločnú minulosť a tiež vám už viackrát pomohla. Jej partner si dvojitý život náramne užíva a nemieni na ňom nič meniť. Trápite sa a nechcete, aby vaša priateľka márnila čas po boku niekoho, kto si jej úprimné city nezaslúži. V tomto prípade sa dá o prezradení nevery uvažovať. V nasledujúcich prípadoch ale ďalšie kroky radšej dôkladne zvážte.

Dobre si to premyslite

Sú vám tieto situácie povedomé?

1. Už dávnejšie ste si dali predsavzatie, že sa viac nebudete angažovať vo veciach, ktoré sa vás netýkajú. Kamarátkine chválospevy na adresu jej novej lásky vám síce mierne prekážajú, no každý pohľad do jej zamilovaných očí vás prinúti zaradiť spiatočku. Neviete, respektíve nechcete byť poslom zlých správ. Nedokážete predvídať kamarátkinu reakciu a nechcete riskovať to, že ju stratíte. Vždy je tu predsa možnosť, že sa vám hodí s vďakou okolo krku, alebo - práve naopak, vás nekompromisne vyškrtne zo svojho života.

2. Milujete klebety a najradšej ste všade tam, kde sa niečo deje. Pasovali ste sa do pozície informátorky, ktorá nadšene interpretuje novinky zo života všetkých naokolo, samozrejme všetkým naokolo. Nechať si pre seba informácie tohto druhu je pre vás takmer nepredstaviteľné. Skôr, než urobíte niečo, čo budete (možno) v budúcnosti ľutovať, zamyslite sa. Zamilované ženy "nevidia". Sú pohltené láskou, ktorá opantá všetky ich zmysly. Uveria skôr notorickému klamárovi a záletníkovi pod maskou milujúceho priateľa, než dlhoročnej kamarátke. Nebuďte prekvapená, pokiaľ sa vo vašom prípade prejaví staré známe - Za dobrotu na žobrotu a ostanete bokom. Vaša kamarátka vám nevie racionálne vysvetliť, prečo vo vzťahu zotrváva a jej partner si vás zafixuje prinajlepšom ako zradkyňu, ktorá sa pletie do cudzích záležitostí.

3.Určitá zdržanlivosť je na mieste aj v prípade, ak je tou podvádzanou vaša známa, s ktorou si síce rozumiete, ale podvedome medzi sebou "bojujete". Kvôli tomu si nikdy neodhalíte slabiny a potajomky si možno čo-to i závidíte. Miešajú sa vo vás dva pocity. Na jednej strane ju túžite informovať o tak vážnych veciach a považujete to dokonca za svoju povinnosť. Avšak, uvedomujete si, že v rukách máte tromf, ktorý môžete kedykoľvek použiť proti nej v rámci sebaobrany. Preventívne, ak by sa vás úmyselne slovami akokoľvek dotkla.

Pokiaľ je však v stávke vaše čisté svedomie, zrejme ste už dávno rozhodnuté.

- - Inzercia - -