Dnes je štvrtok, 04.jún 2020, meniny má: Lenka
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Kozmetický inštitút Gladys ponúka klientom dokonalú starostlivosť

apríl 02, 2019 - 12:27
Gladys revive&refresh je renomovaným inštitútom lekárskej kozmetiky, oddychu a pohybu, ktorý vytvorili odborníci v daných oblastiach. S jeho zakladateľkou Zlatou Chebeňovou sme sa porozprávali nielen o starostlivosti o pleť a telo, ktoré ponúkajú, ale aj o ich individuálnom prístupe ku každému klientovi.

Foto: Ivan Medveď

Váš kozmetický inštitút má nádhernú myšlienku. Ako vznikla jeho idea?

Hlavnou myšlienkou vzniku nášho štúdia bolo, aby som sa dokázala výborne postarať o seba, ale aj o iné ženy v mojom veku. Prvotným zámerom bolo vytvorenie anti-agengového centra na omladzovanie. To by však nestačilo. Ak máme byť spokojní, musíme byť zdraví, pohybovo zdatní a zrelaxovaní. Našu myšlienku sme rozšírili aj na pohybové štúdio, kde vieme ponúknuť širokú škálu pohybu od klasického pilatesu, cez tanec a rôzne druhy jógy. Túto časť dopĺňame aj o masáže, ktoré takisto súvisia s dobrou fyzickou kondíciou a relaxáciou. V ponuke máme nielen klasické a relaxačné masáže, ale aj športové, či fyzioterapeutické. Ponúkame aj detoxikačné zábaly, ktoré napomáhajú riešiť problémy s váhou, ale aj problémy s pokožkou, ako sú celulitída alebo strie. Našim klientom poskytujeme aj lymfodrenážne ošetrenia, ktoré sa vhodne kombinujú so spomínanými zábalmi a vieme ich výborne doplniť účinnou fototerapiou.

lamfa.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

Ale vráťme sa k omladzovaniu. V názve máme „revive and refresh“ a to je našim cieľom, aby sme sa cítili sviežo a obnovene. Pritom mám na mysli aj mužov aj ženy. Vychádzam z predpokladu, že väčšina z nás by chcela mať sviežu a revitalizovanú pleť. V neskoršom veku však už na to nestačí len tradičná kozmetika a masáže tváre – čo takisto poskytujeme, pričom pracujeme výlučne s kvalitnou francúzskou kozmetikou. Na riešenie problémov so starnúcou pleťou ponúkame aj ďalšie procedúry, ktoré sú veľmi účinné. Starať sa o tvár je pre niektoré z nás dôležité, pretože tým manifestujeme aj svoj postoj voči okoliu a do istej miery to odráža naše vnútorné nastavenie. Okrem kvalitného kozmetického ošetrenia vrátane chemického peelingu ponúkame ošetrenie prístrojmi ako napríklad Hydrobeauty, ktorým sa dá veľmi účinne riešiť hydratácia a výživa pleti. Medzi naše služby patrí aj mezoterapia prístrojom Vital injektor. Revitalizáciu pleti vykonávame IPL prístrojom, ktorý účinne rieši omladzovanie pokožky, problémy akými sú pigmentácia, cievky, akné a predovšetkým je veľmi účinný v boji s chĺpkami na celom tele.

zlatka.jpg

Zlata Chebeňová: Zakladateľka štúdia Gladys
Zlata Chebeňová:Zakladateľka štúdia Gladys

Kedy by sa ženy mali začať o seba starať intenzívnejšie?

Byť pekný, znamená mať aj zdravú pokožku. V našom stredoeurópskom prostredí je to celkom problém. Máme dosť znečistené životné prostredie, navyše sa Európanky od mladosti rady vystavujú slnku. Myslím si, že je dobré, aby sa ľudia začali o seba starať už v dvadsiatke a bolo by fajn, aby si vhodne chránili pleť. Nedávno ma zaujal článok o SPF krémoch, hlavne o fyzikálnej ochrane. V súčasnosti už máme totiž výborné krémy s touto ochranou. Veľakrát si ľudia neuvedomujú, že najprv treba pokožku chrániť a potom sa o ňu treba starať. V podstate starostlivosť o pleť začína už od detstva. Prvé výraznejšie príznaky starnutia však ženy zaznamenávajú už okolo tridsiatky. Vždy sa treba starať o pleť primerane veku. Keď ku nám príde klientka, tak kvalifikovane zvážime podľa veku, stavu pleti, zdravotného stavu a v neposlednom rade životného štýlu, čo tá žena potrebuje. Robíme personalizovaný program dlhodobej starostlivosti o pleť. Ak si dáte po nejakom ošetrení dvakrát krém, to vám jednoducho nepomôže. Je to podobné aj so svalmi. Ak si ich vypracujete, no neudržiavate si ich, tak je to tak ako keby ste nerobili nič. To isté platí aj o pleti. Žena by mala mať takisto určitú víziu aj do budúcnosti. Aj na pracovných pohovoroch sa vás pýtajú, kde sa vidíte o päť rokov. Ja sa pýtam žien: Aká sa vidíte o päť rokov? Podľa toho treba pripraviť aj určitý prístup ako sa dá o pleť klientky postarať. Ak sa žena dovtedy o seba veľmi nestarala, je nutné pristúpiť aj k razantnejším krokom ako je botox či výplne. Spolupracujeme s odborníkmi aj na túto oblasť. Vždy je to však aj o tom ako sa žena cíti. Ak je so sebou spokojná taká, aká je - tak je to v poriadku. Keď to tak nie je, potom jej vieme pomôcť my.

salon.jpg

Foto: Ivan Medveď
Foto: Ivan Medveď

Ktoré zákroky u vás patria medzi tie najúčinnejšie?

Na každého klienta funguje a platí niečo iné. Všetko závisí od toho, koľko má rokov a aký má stav pleti, aký má spôsob života. Máme základné ošetrenia, pravidelné masáže a čistenia, ktoré by mali byť samozrejmosťou podobne ako je čistenie zubov. Potom sú ošetrenia, ktoré udržujú stav pleti a ošetrenia, ktoré účinne zlepšujú stav pleti. Ak žena nie je stále so sebou spokojná, tak to môže riešiť plastickou chirurgiou, ale to je už práca lekárov. U nás klienti môžu zažiť fázu pred plastickou chirurgiou. Mezoterapia je veľmi účinnou, ak sa do pleti vpravuje napríklad kyselina hyauloronová. Klientky odchádzajú len s jemne podráždenou pleťou, na druhý deň to už je v poriadku. Mezoterapia a práca s IPL prístrojom patria medzi ošetrenia, kde sú viditeľné zmeny. Samozrejme, je to kúra niekoľkých ošetrení.

zlata.jpg

Zlata Chebeňová: Zakladateľka štúdia Gladys
Zlata Chebeňová: Zakladateľka štúdia Gladys

Čo je pre vás na vašej práci s klientmi najdôležitejšie?

Pre mňa osobne je najdôležitejšia kvalita poskytnutého ošetrenia, aby sa klientka u nás cítila dobre a dôverovala nám. Našim klientom venujeme individuálny prístup. Od prvej konzultácie venujeme maximálnu pozornosť potrebám klienta. Chceme vyjsť v ústrety naozaj každému. Radi by sme splnili klientom sen o ich vzhľade aj do budúcnosti.

- - Inzercia - -