Dnes je utorok, 26.máj 2020, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Čierne či matné? Netradičné svadobné obrúčky na vzostupe

apríl 26, 2019 - 16:30
Blíži sa váš veľký deň a vy túžite spečatiť vašu lásku niečím neobvyklým? Zvoľte netradičné svadobné obrúčky a dodajte vášmu zväzku punc jedinečnosti.

Unikátna povrchová úprava

Svadobné obrúčky si väčšina z nás predstaví ako dohladka opracované lesklé zlaté krúžky, ktoré nosili už naši rodičia i prarodičia. V dnešnej dobe však klenotníci dokážu robiť s ušľachtilými kovmi hotové zázraky a bola by škoda nevyužiť to. Uvidíte, že aj chlapským rukám pristane prsteň so zaujímavým povrchom či netradičnou úpravou. 

Matný povrch

Zabudnite na perfektne vyleštené obrúčky a zvážte decentný dizajn s matným vzhľadom. Nenápadná elegancia skvele zodpovedá pánskemu vkusu, zaujať však môže i dámy holdujúce jemným šperkom.

Nevšedný reliéf

Nielen rôzne náušnice či strieborné prívesky sú pre šperkárov možnosťou kreatívneho vyžitia. Aj svadobným obrúčkam dokážu vtlačiť fascinujúci plastický vzhľad na želanie. Geometrické alebo prírodné motívy? Kreativite sa medze nekladú.

Netradičné gravírovanie

Gravírovanie dnes frčí. Iniciály, dátumy a mená objavíte skoro všade. Prstienky, ktorými spojíte vaše životy, si však zaslúžia niečo viac, čo poviete? Zvážte zdobenie v podobe odtlačkov prstov alebo svojej milej položte svet k nohám tým, že jej nasadíte prsteň s vyrytou mapou.

Neobvyklý výrez

Nemyslite si, že zaujímavými vyrezávanými detailmi sa môžu pochváliť len zlaté náramky, náhrdelníky či manžetové gombíky. Využite silu týchto detailov aj vy a ozdobte nimi vaše svadobné obrúčky. Prstienky, ktoré pri spojení vytvoria symbol srdca, sú dokonale romantickou a originálnou voľbou.

Nebojte sa farieb

Klenoty z platiny, žltého, bieleho alebo ružového zlata vám určite nemusíme predstavovať. Už aj ružový odtieň najznámejšieho ušľachtilého kovu si vydobyl svoje miesto na výslní a stratil povestný nádych exotiky. Aj napriek tomu ešte stále existuje hromada možností, vďaka ktorým ohromíte nevšednou farbou tých najvýznamnejších prsteňov vášho života. 

Čierna

Svadobné obrúčky v takomto šate určite nikto neprehliadne. Ak vás predstava čiernych prsteňov láka, poproste zlatníka, nech vami vybrané obrúčky potiahne vrstvičkou ruténia alebo čierneho ródia. Takéto jedinečné kúsky vám bezpochyby zaručia titul najviac trendy páru v okolí.

Hnedá  

Nezvyčajné zafarbenie spôsobuje vysoká prímes medi a sulfidu draselného. V kombinácii s ružovým alebo bielym zlatom získate jedinečný šperk, ktorý prejasní aj tie najvšednejšie dni.

Bicolor  

Viacfarebné kombinácie sa nehodia len k hodinkám a náušniciam, ale prenikli aj do intímneho sveta svadobných obrúčok. Tieto modely sú odpoveďou pre nerozhodné dvojice, ktoré nevedia, ku ktorej farbe zlata sa prikloniť. Prečo teda vybrať len jeden druh, keď ich môžete mať viac?

Inšpirujte sa krásnymi kúskami pre dámy i pánov:

Nebojte sa experimentovať a vybočte z radov zabehnutej tradície, ak to tak cítite. Kvalitné klenotníctva ponuku atypických obrúčok neustále rozširujú, a tak sa naozaj nemusíte báť, že by ste tie svoje vysnívané nenašli.

Zdroj: Eppi.sk

- - Inzercia - -