Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Vyhrajte nad lupienkou, ekzémom alebo atopickou pokožkou s pomocou konope

máj 01, 2019 - 08:00
Atopický ekzém sa vyskytuje asi u 10% populácie. Čo sa ale vlastne skrýva pod pojmom atopický? Ide o abnormálnu, často nečakanú reakciu kože alebo sliznice na rôzne alergény.

Atopická dermatitída alebo tiež atopický ekzém je komplikácia, ktorá sa chronicky opakuje v priebehu celého života atopika.

Prečo vzniká atopický ekzém?

Veľkú rolu pri rozvoji a vzniku atopického ekzému hrajú genetické predpoklady. Alergénov, ktoré fungujú ako spúšťač, môže byť celý rad. Najčastejšie ide o potraviny, plyny, prach. Jedným z najznámejších alergénov je rovnako srsť zvierat.

Aká je prevencia?

Pretože vo väčšine prípadov ide o genetickú dispozíciu, možnosť prevencie u atopického ekzému prakticky neexistuje. Je však vhodné urobiť opatrenia, ktoré môžu zmierniť jeho prejavy a intenzitu. Je napríklad vhodné upraviť životosprávu a domáce prostredie s cieľom odstrániť nežiaduce faktory. Pokiaľ nie je možné spúšťače úplne eliminovať, je potom o to dôležitejšie poskytnúť pokožke náležitú pravidelnú starostlivosť. Vhodné sú predovšetkým prírodné produkty, ktoré sa o kožu šetrným spôsobom starajú a v prípade podráždenia zabezpečia jej upokojenie.

Ktoré prírodné látky sú pri ekzéme najvhodnejšie?

Konopný olej

Konopný olej získavaný lisovaním semienok technického konope je pre atopickú pokožku ideálny. Obsahuje veľké množstvo vitamínov A, D a E a nenasýtené mastné kyseliny (omega 3 a 6) v ideálnom pomere pre ľudský organizmus. Konopný olej svojim užívateľom ďalej prináša chlorofyl, fytosteroly a minerály, veľmi dobre sa vstrebáva pokožkou a má schopnosť harmonizovať stav kožných buniek, vyrovnávať hydratačnú, lipidovú aj pH rovnováhu pokožky, obnovovať prirodzený ochranný mikrofilm a zvyšovať odolnosť pokožky voči negatívnemu pôsobeniu okolitého prostredia. Navyše je hypoalergénny a dá sa výborne kombinovať s ďalšími rastlinnými extraktmi a olejmi. Práve to sú dôvody, prečo sú prípravky s obsahom konopného oleja vyhľadávané atopikmi aj osobami s lupienkou, veľmi citlivou pokožkou a ďalšími kožnými problémami. Ide totiž o veľmi účinnú a šetrnú starostlivosť bez nežiaducich vedľajších účinkov.

Rašelina

Rašelina predstavuje rozložené zbytky odumretej trávy, bylín a kvitnúcich rastlín, ktoré sú staré tisícky rokov. Rašelina používaná pre liečbu atopického ekzému sa väčšinou vyberá z rašelinísk pri prírodných prameňoch, pretože je vďaka tomu obohatená tiež o soli a prospešné kyseliny – napr. kremičitá, tanínová, jantárová alebo mravčia. Rašelina jemne prehrieva a prekrvuje kožu.

Bambucké maslo

Bambucké maslo je dobre známe pre svoje hydratačné, upokojujúce a protizápalové účinky na pokožku. Získava sa zo semien afrického orecha Shea a medzi jeho benefity patrí vysoký obsah vitamínov A, D, E a F, ktoré priaznivo pôsobia na pokožku. V spojení s ďalšími rastlinnými olejmi a extraktmi je bambucké maslo ideálnym prostriedkom pre ošetrovanie atopickej pokožky.

Zamierte do lekárne alebo predajne zdravej výživy

Či už ide o lupienku, ekzém alebo atopický ekzém, ich výskyt znamená pre človeka vždy veľký zásah do života. Doprajte svojej pokožke úľavu a regeneráciu pomocou overených produktov z konope! V poslednej dobe sa stále častejšie k rastlinným olejom obracajú známe kozmetické značky ako Cannaderm, prírodná kozmetika, ktorá je na trhu už od roku 2002, kedy ako prvá v Českej republike vyvinula a na trh uviedla vlastné receptúry kozmetických prípravkov využívajúce účinky konopného oleja. Jej kvalita je teda overená viac ako 10 rokmi praxe a 2x overená spokojnosťou ich užívateľov.

Pre osoby trpiace atopickým ekzémom je konopný olej jedným z najlepších pre ošetrovanie problematickej pokožky. Preto bol vyvinutý Atopos ošetrujúci krém, ktorý je určený pre každodenné zvláčnenie a zjemnenie suchej, šúpajúcej sa pokožky. Vďaka obsiahnutému konopnému oleju, rašeline a panthenolu rýchlo a dlhodobo zvláčňuje a zjemňuje suchú, šúpajúcu sa pokožku. Krém nezanecháva mastný film a je určený pre dospelých. A pre rýchle zmiernenie akútnych prejavov svrbenia, pálenia alebo začervenania pokožky je najvhodnejší Exema upokojujúci krém so zníženým pH. Obsahuje vysoké percento konopného oleja, bambucké maslo, myrhu a kyselinu mliečnu. Krém je určený pre lokálnu aplikáciu, jednoducho sa rozotiera a rýchlo sa vstrebáva.

- - Inzercia - -