Dnes je štvrtok, 22.august 2019, meniny má: Tichomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Poznáte Oil pulling? Mali by ste!

máj 04, 2019 - 15:00
Oil pulling je starým ajurvédskym liekom, no obzvlášť rozšíreným bol údajne i v Rusku. Slúži na detoxikáciu organizmu a jeho výsledky uvidíte napríklad aj na krásnom bielom úsmeve.

Ide o jednoduchú, úplne bezbolestnú a  finančne absolútne nenáročnú metódu na  zlepšenie celkového zdravia a krásy. Cena terapie je presne toľko, koľko stojí lyžica oleja na deň :) Oil pulling je jedna z najjednoduchších liečiteľských techník a získala si dôveru ľudí po celom svete.

V čom spočíva tajomná sila?

Podľa doktora F. Karacha dokáže panenský olej lisovaný za studena vyvolať nezvyčajne jednoduchý proces hojenia a uzdravovania, má pomáhať pri exémoch, artritíde, ale aj pri liečení ťažkých ochorení. Priamo z ústnej dutiny dokáže na seba naviazať baktérie, plesne, hlieny, hnis a toxíny. Zuby budú po niekoľkých opakovaniach belšie a ďasná zdravšie, mali by sa vyliečiť všetky zápaly a redukovať zápach či tvorba kazov. Ústa sú vo všeobecnosti agresívne prostredie, ktoré olejová terapia neutralizuje.

Aký je postup?

Dajte si do úst polievkovú lyžicu oleja a prevaľujte v ústach z jednej strany na druhú. Jazykom pritom leštite jedno miesto vedľa druhého. Ale POZOR – nesmiete olej prehltnúť! Asi po 15-20 minutách zmení olej štruktúru na úplne vodnaté skupenstvo bielej farby a vtedy ho treba vypľuť – už obsahuje zmes baktérií a všetkého ostatného, čo sliznica vypustí von. Ústa si vypláchnite a vyčistite zuby bez použitia zubnej pasty. Podľa liečiteľov sa uvoľnené  miesta po baktériách rýchlo zaplnia ďalšími baktériami zvnútra tela, takže večer pred spaním je dobré oil pulling zopakovať a nováčikov opäť vyhubiť. Toto treba zopakovať niekoľkokrát a potom pravidelne opakovať.

Na oleji záleží

Odporúčaný je panenský, za studena lisovaný BIO slnečnicový alebo sezamový olej. Druhou voľbou väčšiny ľudí je rafinovaný slnečnicový alebo sezamový olej – podľa výskumov iné druhy olejov nemusia byť rovnako účinné.

Zdroj: Zelené Jablko, www.oilpulling.com

- - Inzercia - -