Dnes je piatok, 22.november 2019, meniny má: Cecília
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Charizmatický Puerto predstavil svoju Señoru!

máj 20, 2019 - 18:00
Puerto z labelu OverGroundArt prichádza s horúcou novinkou s názvom “Señora” a ňou je práve Dominika Mirgová.

Dominika, ktorá momentálne valcuje rebríček trendov na YouTube svojim skladbami “Vzduch“ a “Je to ako má“ svoj nový album “Toto som ja“ takmer celý nahrala práve v štúdiu Overground, kde dvaja mladí speváci stretli.

Letná skladba v rytme bachaty a latina  príjemní naladí na blížiace sa leto  a pri kúsku fantázie s pohárom rumu so zavretými očami prenesie do Karibiku. Inšpiráciou pri písaní textu bola pre Puerta kombinácia “žena a hudba”. Už v skladbe “S tebou a sám” mladý spevák opisuje ženu ako jeho najväčšiu múzu pri tvorení nových vecí. Opäť tak dokazuje že on, ženy a latino sa k sebe dokonale hodia ako cigara k fľaši rumu. A práve rum je neoddeliteľnou súčasťou latino vajbu. Preto sa Puerto rozhodol dať to jasne najavo aj na kameru a do spolupráce si prizval Bottleshop.

Na otázku “Prečo práve latino hudba a karibik na Slovensku?” Puerto odpovedal, že hispánska kultúra je niečo čo do našich životov priveje nový pozitívny vietor, ktorý nás roztancuje, zabaví a aspoň na chvíľu odreaguje od každodenných starostí. To, že práve latino je jeho záľubou, ukázal aj pár rokov dozadu v skladbách “Iný život” a “Letíme”. Tie zaznamenali pomerne slušný úspech aj napriek tomu, že Puerto bol na slovenskej hudobnej scéne absolútne neznámy pojem.

O vizuál letného hitu sa postaral  Martin Miko s priateľkou Lesanou Kurill a ako lokáciu si zvolili “Synagoga cafe”  v Trnave. Z nej vďaka profesionálnemu nasvieteniu ozaj sála pravý latino vibe. Do druhej lokácie “kamenný mlyn” si spevák nechal priviezť originálny Pontiac od Garage V8 Trnava, ktorý príjemne navodil kubánsku atmosféru.

Hudbu, ako už je u Puerta, zvykom produkoval Tommy Dee. Ten už dnes vystupuje pod novým pseudonymom “SushiBoy”.

Vydarený duet známej dvojice:

PUERTO - SEŇORA + DOMINIKA MIRGOVÁ (prod. SUSHIBOY)

Zdroj foto: Marek Kikinder

- - Inzercia - -