Dnes je sobota, 21.september 2019, meniny má: Matúš
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Nešťastný Jamie Oliver. Jeho reštaurácie postupne krachujú

máj 22, 2019 - 06:00
Oliverova firma, ktorá vlastní sieť 23 talianskych reštaurácií, prešla pod nútenú správu audítorskej spoločnosti. Niet divu, že známy kuchár má hlavu v smútku.

Vo Veľkej Británii krachuje sieť reštaurácií svetoznámeho britského šéfkuchára Jamieho Olivera. Ako v utorok informovala jeho spoločnosť, ktorá po celej Veľkej Británii vlastní 23 talianskych reštaurácií, v záujme vyhnúť sa rýchlemu bankrotu prechádza pod nútenú správu audítorskej spoločnosti KPMG. Oliver, ktorý sa preslávil po celom svete svojimi kuchárskymi knihami a predovšetkým televíznymi programami o varení, je podľa vlastných slov "hlboko zarmútený týmto výsledkom".

"Chcel by som sa poďakovať všetkým našim zamestnancom aj dodávateľom, ktorí viac ako jedno desaťročie vkladali do tohto podniku svoje srdce," vyhlásil Oliver. Slávny kuchár si údajne je "vedomý toho, aké je to pre všetkých zúčastnených ťažké".

Správy o finančných problémoch siete reštaurácií Jamieho Olivera začali prichádzať už pred dvoma rokmi. Problémy sa vtedy dávali do súvislosti najmä s brexitom, ktorý začal zdražovať ceny cudzokrajných potravín. Oliver preto už v roku 2017 zatvoril šesť zo svojich talianskych reštaurácií.

- - Inzercia - -