Dnes je nedeľa, 12.júl 2020, meniny má: Nina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Súťaž: Vyhrajte lístky na jedinečný festival pre mladých CinEdu

máj 28, 2019 - 20:46
V bratislavskom kine Mladosť sa od 31. mája do 4. júna uskutoční prvý ročník filmového festivalu pre deti, mládež a celé rodiny CinEdu. Ako jediný na Slovensku sa špecializuje na divákov od troch do osemnástich rokov a predstaví kvalitné filmy zo súčasnosti s cieľom zabaviť mladé publikum a zapojiť ho do diskusií. Pripravené sú aj zaujímavé sprievodné podujatia. Vyhrajte lístky na tento výnimočný festival. Stačí zodpovedať správnu otázku.

Filmový program festivalu je postavený prevažne na zahraničnej tvorbe. Návštevníci uvidia populárne tínedžerské filmy z Holandska aj najnovšie detské a mládežnícke snímky z Nemecka, Dánska, Estónska i z ďalekej Austrálie, ktoré sa podarilo získať vďaka spolupráci s MFF Zlín – najstarším detským festivalom na svete. CinEdu premietne aj snímky s prestížnymi oceneniami, napríklad z MFF Berlín alebo od Európskej filmovej akadémie. Program je rozdelený do niekoľkých vekových kategórií: od 3, od 6, od 8, od 10 a od 12 rokov. Niektoré filmy premietnu v pôvodnom znení so živým „dabingom“ jedného z mladých slovenských hercov priamo v kinosále. Pre najmenších divákov pripravili dva bloky animovaných filmov bez dialógov. Predpoludňajšie predstavenia sú rezervované pre školy a po vybraných projekciách sú naplánované diskusie, v ktorých budú môcť žiaci vyjadriť svoj názor na film a jeho témy. Popoludňajší a večerný program festivalu je pre širokú verejnosť.

CinEdu bude aj v čase Medzinárodného dňa detí a v ten deň bude vstup detských divákov na festival do 16. hodiny zadarmo. „Počas víkendu 1. a 2. júna budú súčasťou festivalu dva workshopy v priestoroch hotela Park Inn a na Hviezdoslavovom námestí: Urobme si vlastnú animáciu/pixiláciu pre kategóriu 7 až 12 rokov a Natoč si svoj film! pre 12 až 18-ročných. Oba workshopy sú pre deti bezplatné,“ uvádza riaditeľka podujatia Ľudmila Cviková.

Ambasádorkou prvého slovenského filmového festivalu pre deti a mládež je obľúbená herečka Zuzana Kronerová a záštitu nad podujatím prevzala starostka bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Zuzana Aufrichtová.

Podrobné informácie o podujatí, vrátane programu filmových predstavení nájdete na www.cinedu.sk a www.kinomladost.sk.

Festival CinEdu podporili Filmový festival Zlín, EYE Film Institute a Cinekid Amsterdam.

- - Inzercia - -