Dnes je sobota, 14.december 2019, meniny má: Branislava, Bronislava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenská filharmónia oslávi MDD hudbou

máj 31, 2019 - 13:00
Víkendový program v Slovenskej filharmónii ponúkne aj koncert organistky svetového mena. Rôznymi podobami klasickej hudby oslávi Slovenská filharmónia v sobotu aj Medzinárodný deň detí (MDD).

Do svojho bratislavského sídla, do Reduty pozýva aj v nedeľu, a to na koncert organistky svetového mena Moniky Melcovej. Ako ďalej agentúru SITA informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, na sobotňajšom koncerte venovanom MDD presvedčia deti mladí muzikanti - členovia Komorného orchestra ZOE spolu s moderátorom Martinom Vanekom o tom, že hudba môže byť aj vtipná. Koncert nazvaný Humor v hudbe sa začne o 16:00 a jeho súčasťou bude aj tombola a mnoho ďalších prekvapení.

Známu slovenskú organistku pôsobiacu v zahraničí Moniku Melcovú privíta filharmónia v nedeľu. Na organovom koncerte Ciaconna v priereze storočí, ktorý sa začne o 16:00, si publikum medzi iným vypočuje kompozície od Louisa Marchanda, Johanna Sebastiana Bacha, Jeana Baptista Lullyho, ale aj tvorbu samotnej interpretky. Melcová svoje interpretačné umenie predvedie na kráľovskom nástroji v Koncertnej sieni Slovenskej filharmónie, ktorý patrí k najväčším píšťalovým organom na Slovensku.

Ako dodala Tolstova, Melcová je nositeľkou mnohých ocenení a pravidelne koncertuje v Paríži, v Chapelle Royale v Granade a v ďalších chrámoch. Venuje sa aj pedagogickej činnosti. Organovú hudbu nahrávala pre množstvo vydavateľstiev a rádií, medzi iným i pre Radio France Musique, NHK Tokyo, Slovenský rozhlas či ORF Wien. Viac podrobností o programe Slovenskej filharmónie možno nájsť na jej webstránke http://www.filharmonia.sk.

- - Inzercia - -