Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Môj manžel sa zmenil na nepoznanie. Z úspešného obchodníka sa stala troska

jún 03, 2019 - 18:00
Patrím už k skoršie narodeným ročníkom, no váš portál čítam pravidelne a rozhodla som sa naň prispieť svojím príbehom.

S Marošom sme manželia dlhých 17 rokov, pred svadbou sme spolu randili zhruba ďalšie tri. Imponovalo mi na ňom, že je neustále pozitívne naladený, charizmatický, ale tiež ambiciózny a odjakživa mal v sebe príťažlivú príťažlivú detskosť. To už viac neplatí. Maroš prestal o seba dbať, nezaujímajú ho žiadne aktivity, s nikým sa nestretáva, väčšinu času trávi pri počítači s pivom v ruke, prípadne sleduje politické relácie v televízii. Prestal ma fyzicky priťahovať a v spoločnosti sa pri ňom cítim neistá.

Po dvanástich rokoch, počas ktorých bol stabilnou súčasťou obchodného oddelenia v medzinárodnej spoločnosti, dostal výpoveď. Manžel ju najskôr zvládal hrdinsky a celkom logicky si chcel pár dní, možno týždňov, konečne oddýchnuť. Potom ale nastal zlom.

Chápala som, že potrebuje doplniť sily, oddýchnuť si, stráviť čas so svojou rodinou a priateľmi. S najväčšou láskou a pochopením som mu nosila k filmom skvelé jedlo, vychladené pivo, povzbudzovala ho a dodávala mu silu.  Bola som presvedčená, že veci treba začať vidieť pozitívne. Určite na ňho predsa čaká niečo iné a za novú životnú šancu bude jedného dňa vďačný. Vyzerá to tak, že som sa fatálne mýlila. Ubehlo niekoľko mesiacov a ja ho nespoznávam. Maroš sa len ťažko odprace do kúpeľne, v jednom oblečení je schopný fungovať celý deň a aj v ňom spať. O novej práci nechce ani počuť, neostala v ňom ani len štipka životného elánu. Takmer nerozpráva, z nedostatočnej hygieny mi vôbec nevonia a dosť pribral.

Na všetky otázky smerujúce k chodu našej domácnosti sucho odpovie, že sme si za celé tie roky nasporili dosť peňazí. Ak ho výnimočne dostanem zo sedačky a vytiahnem von na prechádzku, hanbím sa. Na moje prosby, aby sa o seba opäť začal starať, mávne rukou. Akonáhle sa ma niekto opýta, čo sa to môjmu manželovi prihodilo, idem sa prepadnúť od hanby.  

Ďalšou oblasťou, kde nám to pochopiteľne prestalo fungovať, je tá intímna. Maroš ma viac nepriťahuje, čo on zrejme nevidí ako problém, keďže o sex nejaví ani len minimálny záujem. A čo ja? Milujem ho, neustále myslím na tie šťastné roky, no žiť s cudzím človekom, aký sa z neho stal za posledné mesiace, si nedokážem predstaviť. Bolí ma srdce pri pomyslení na to, že ho opustím. No prečo sa mám naďalej pokúšať urobiť pre náš vzťah všetko,  keď on nerobí vôbec nič? Prosím, poraďte mi ...

Čitateľka Sabina

- - Inzercia - -