Dnes je streda, 16.október 2019, meniny má: Vladimíra
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Voľnosť a pohodlie: MAXI inšpirácie na leto!

júl 03, 2019 - 08:00
Preč sú tie časy, keď na nás muži preferovali dĺžku mini. Dnes platí presný opak. Veď tzv. maxi kúsky, ledabolo obopínajúce ženskú siluetu, v nich prebudia všetky zmysly i zvedavosť.

Ešte skôr, než si prezradíme pár maxi inšpirácií, pripomeňme si základné pravidlo. Pokiaľ ste vysoká a máte štíhlu postavu, môžete si dovoliť odvážne aj veľké potlače. Ak patríte skôr k plnoštíhlym a nízkym dievčatám, uprednostnite menšie vzory. Tým sa spoľahlivo vyhnete optickému váhovému prírastku.

Sukňa

Maxi sukne sú stabilne veľmi IN a inak tomu (zrejme) nebude ani budúce leto. Preto sa vám oplatí už teraz zainvestovať do kvalitného, vzdušného materiálu, ktorý v letných horúčavách oceníte. Čo sa vzorov týka, maxi sukniam dominujú čisté farby, geometrické vzory a divoké zvieracie motívy, ktorých máte na výber ozaj požehnane. Ak sú vaše zadné partie väčšie, stavte na jednoduchosť. Dlhá sukňa tmavšej farby, ktorá na problémovú partiu zbytočne neupozorní, spolu s výraznejším topom môže byť tou správnou voľbou.

Šaty

Obdobná zásada platí aj pri voľbe maxi šiat. Veľa závisí od vašej výšky a typu figúry. Vo všeobecnosti platí, že maxi šaty sa viac hodia vysokým ženám, keďže opticky dokážu ubrať aj zopár centimetrov. Pozor si ale dajte na opasok. V prípade maxi šiat je lepšou voľbou úzky opasok, avšak nepripínajte ho príliš tesne. Zvýraznil by tým faldíky na bruchu a bokoch, samozrejme za predpokladu, že nejaké máte. :-)

Štýlová obuv

K letu prirodzene patria tiež etno vzory, kvetinový štýl, volániky a biela, ktorá v kombinácii s opálenou pokožkou pôsobí ako nádherný kontrast. Na nohách vám výborne vyniknú šľapky, žabky či sandáliky. Pre ich širokú ponuku materiálov a vzorov v obchodoch môžete byť zakaždým iná a originálna.

Zopár maxi inšpirácií nájdete aj vo videu:

How to Wear Maxi Dresses and Skirts - Fashion Inspirations

 

- - Inzercia - -