Dnes je pondelok, 21.október 2019, meniny má: Uršuľa
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

V hlavnej úlohe ofina! S týmto postupom ju zvládnete ostrihať aj sama!

júl 07, 2019 - 14:00
Na oživenie tváre je práve ofinka ideálna. Váš výzor dokáže zmeniť na nepoznanie. Koniec koncov, nič vám nebráni vyskúšať túto zmenu aj na vlastnej koži.

Na to, aby ste mali trendy ofinku, nie je nutná návšteva kaderníka. Zvládnete si ju ostrihať aj v pohodlí domova. Malý manuál vám prinášame v nasledujúcich riadkoch:

  • Aby ste na požadovanú dĺžku dobre videli, mali by ste ofinu zastrihávať vždy za scha. Vlhké vlasy bývajú zakaždým o niečo dlhšie a keď uschnú, poskočia trošku hore. Vyhnete sa tak tomu, aby ste ofinu príliš skrátili.
  • Nožničky pre domácnosť alebo na papier sú úplne nevhodné. Pri strihaní vlasy posúvajú pred sebou. I keď nepotrebujete totožný druh nožníc, aký používajú profesionáli, mali by to byť druhy určené na vlasy.
  • Postavte sa pred zrkadlo s dobrým osvetlením.
  • Prv, než začnete strihať, si vlasy po stranách zopnite sponkami. Iba tak získate dobrý prehľad odkiaľ a kam siaha. Pekné proporcie dosiahnete vtedy, ak jej kraje budú pekne lemovať vašu tvár.
  • Najskôr si ofinu prečešte a jemne dotvarujte prstami, aby prirodzene padala. Potom uchopte vlasy medzi ukazovákom a prostredníkom a počas strihania ich jemne nadvihujte.
  • Začnite strihať. Nedržte nožnice rovno, no smerom zdola v ostrom uhle tak, aby boli vlasy zostrihané postupne (avšak len s rozdielom niekoľkých milimetrov).
  • Nestrihajte si ofinu príliš hlboko do strán, iba o niečo ďalej než máte kútiky očí. Proporcie by mali byť vyvážené, aby povedzme okrúhla tvár nevyzerala ešte oblejšie.
  • Na začiatku je dobrým vodítkom pre dĺžku novej ofiny spodná hrana obočia. Pomôže vám, aby prvý pokus o nový účes neskončil fiaskom.
  • Strihanie koncov je otázka precíznosti. Najlepšie je, ak zamýšľaný tvar budete vytvárať postupne a vždy si v zrkadle skontrolujete, či vám aktuálna dĺžka vyhovuje, alebo máte odvahu strihať vyššie.
  • Čo sa pravidelných úprav týka, je vhodné zastrihávať ofinu do požadovanej dĺžky vždy po niekoľkých dňoch. Ak totiž budete čakať niekoľko týždňov, budete musieť odstrihnúť viac, čo je náročnejšie.

Odrastanie ofiny

Túžite naopak po dlhšej ofine? Potom sa držte týchto troch krokov:

Krok 1: Ak sa ofina ešte nedá prečesať do strán, môžete jej pomôcť doplnkami, akými sú dekoratívne spony či čelenky. Aj tie vám pomôžu dosiahnuť sofistikovaný účes.

Krok 2: Keď ofina dosiahne úroveň očí, je čas na cestičku. Môžete začať napríklad blízko stredu čela alebo o niečo viac na strane. Extra tip: Po umytí votrite do vlasov tužidlo a cestičku vytvarujte, keď sú vlasy ešte vlhké. Pokiaľ si ofinu vyfúkate nabok, nebude vám tak rýchlo padať do čela.

Krok 3: Akonáhle sa končeky ofiny blížia k vrcholku nosa, je čas na zastrihnutie. Rozdeľte ju v strede na dve časti, každú časť upravujte od stredu smerom von a jemne do postupna (čím ďalej, tým dlhšie). Ofinu tak harmonicky prepojíte s účesom.

Za tip ďakujeme Ateliéru Hair & Beauty v nákupnej zóne Tatracentrum, Hodžovo námestie , Bratislava

- - Inzercia - -