Dnes je streda, 19.február 2020, meniny má: Vlasta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lenka Slačková radí: Máte plnú skriňu oblečenia, ale stále nemáte čo na seba?

júl 19, 2019 - 13:00
Túto vetu už nejedna aspoň raz v živote vyslovila. Veľa žien si kupuje oblečenie na základe toho, že ich ten kúsok ohúril, alebo majú na tú danú vec „uchýlku“, každá z nás ma na niečo slabosť. Ja mám slabosť na bundy, niekto zase na topánky, šaty, kabelky.

Pred rokom som mala plnú skriňu vecí, kde bolo ťažké vybrať si nejakú vec, strácala som pomaly prehľad čo v nej je. Raz som od kamarátky dostala radu, že mám svoj šatník minimalizovať len na to čo nosím a potrebujem a ostatné veci mám vyhodiť. Ja veci „oblečenie“ osobne nevyhadzujem, väčšinou ich dávam do charity a tým pomôžem sociálne slabším rodinám, ktorým padne vhod málo nosený kabát, nová košeľa .... Bolo ťažké vyhodiť oblečenie, ktoré ste kedysi nosili radi, ale keď som chcela zmenu v šatníku kompromis som musela urobiť hneď. Treba si nájsť na triedenie viac času, u mňa to bol celý deň. A na druhý deň keď som si už nepoložila otázku, že si nemám čo obliecť. Mala som jasno vo svojich veciach a potom už nebol  problém si vyskladať outfit a riešiť dilemu čo na seba.

Teraz si už dávam pozor na svoj šatník, aby zostal v takom množstve, aký som ho mala na začiatku po vytriedení.  A keď sa objaví v mojom šatníku nejaký nový kúsok, tak vyhodím niečo, čo už nenosím a takouto jednoduchou matematikou dokážete urobiť poriadok v šatníku aj vy. Netreba sa hlavne báť vyhodiť veci a urobiť kompromis medzi oblečením. Koniec koncov ak sa rozhodnete veci darovať na charitu pomôžete niekomu  a urobíte mu  jednoznačnú radosť.  Verím, že nejedna z vás sa inšpirovala touto radou a  posunie to ďalším kamarátkam ako vyriešiť dilemu keď „máte plnú skriňu oblečenia, ale stále nemáte čo na seba“.

- - Inzercia - -