Dnes je štvrtok, 02.apríl 2020, meniny má: Zita
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Festivalová móda podľa návrhárky Lenky Slačkovej!

júl 24, 2019 - 12:00
Leto je obdobie festivalov, keď sa ľudia chodia s priateľmi zabávať, zatancovať si a užívať leto plné zážitkov. Ešte nie sme ani v polovici a festivaly zďaleka nekončia.

Tak ak máte chuť na festival určite ho nepremeškajte. V posledných rokoch býva zvykom, že organizátori na niektorých festivaloch zadajú tému festivalu, čím ho zjednotia. To neznamená že, všetci sú rovnakí, práve naopak každí sa s danou témou popasoval inak a tak koncept je rovnaký, ale outfity sú rozdielne. Pre módnych nadšencov je to raj a hra, keď sa s módou môžu priam „vyblázniť“. Ak festival nemá zadanú tému, je na fantázii ľudí ako sa naň oufitovo zaodejú.

Hlavne je dôležité, aby ste sa cítili v tom pohodlne aj pri tancovaní a zábave. A keď to bude len obyčajné tričko, prečo nie? Dôležité je to, čo chcete vy  a čo sa páči vám. Na festival sa nosí väčšinou ležérne oblečenie aj preto, že festivaly sú v lete a pri takých horúčavách sa každý potrebuje schladiť. Preto vám ukážem pár tipov, ktorými sa môžete inšpirovať na festival, ktorý vás ešte len čaká.

Klobúky

Na festivaloch sú nielen módnym, ale aj praktickým doplnkom rôzne pokrývky hlavy, či už je to baretka, šiltovka, alebo klobúk, ktoré nás chránia pred slnkom a nepríjemným úpalom. Klobúky môžeme vidieť v rôznych farbách, čiernej, hnedej, alebo bielej. Veľkosťou sú klobúky u žien omnoho väčšie ako u mužov, čo sa nedá si nevšimnúť. Neviem či skôr u žien, alebo u mužov začal byť klobúk súčasťou festivalu. Treba ale povedať, že s takýmto kúskom na festivale nič nepokazíte.

 
Háčkované oblečenie

Ja osobne som veľký fanúšik háčkovaného oblečenia. Takýto druh oblečenia má nádych módy našich starých mám a som rada, že sa táto móda opäť vracia. Háčkované oblečenie môžeme vidieť v podobe svetríka, vesty, šiat, ale už aj nohavíc. Pod háčkované oblečenie je dobré obliecť si jednofarebné tričko, tielko alebo plavky.

Maxi šaty

Maxi šaty sa vyznačujú najmä tým, že sú dlhé a prevažne v dolnej sukňovej časti širšie. Obľúbené sú hlavne tie s kvetinovou potlačou, ktoré nás nikdy neomrzia a dodajú na festivale v prírode príjemnú náladu nielen vám, ale aj ľuďom naokolo. Dominantnou látkou v prípade týchto šiat je madeira, pre tých čo to nepoznajú je to vo väčšine biela látka s dierkami v nej v tvare vzoru. Už niekoľko sezón sú v móde na maxi šatách volány.

Zdroj foto: Archív Lenka Slačková, Shutterstock

- - Inzercia - -