Dnes je streda, 19.február 2020, meniny má: Vlasta
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Tri v jednom. Čo to znamená pre Luciu Rybárovú?

august 03, 2019 - 13:00
Nedávno som dostala v jednom online rozhovore otázku, ktorá žena je pre mňa v mojom živote najinšpiratívnejšia. Zrejme by bolo IN spomenúť Carrie Bradshow či Gabrielle Chanel. Pravdupovediac, tieto ženy mi ani nenapadli. Moja odpoveď bola úplne jednoznačná - MAMA.

Myslím si, že pre každú dcéru je od narodenia vzorom mama. A je krásne a možno i cenné, ak ním ostáva navždy. Tej mojej sa to podarilo. S obdivom som už ako malé dievčatko sledovala, ako krásne a jedinečne sa oblieka, tvorí, smeje sa, ako ju majú ľudia radi. A nielen to! Keď treba, vymení žiarovku, navŕta policu alebo zloží skriňu. No a dnes som mamou ja.

To malinké žieňa ma sleduje ešte pozornejšie než čokoľvek iné, než zvyšok sveta. Častokrát mi nastaví zrkadlo, keď napríklad počujem z jej izbičky hlas a potichučky, po špičkách sa plížim, aby som ju nevyrušila a mohla sa prizerať na ten jej detský svet. Neraz ostávam stáť ako obarená, pretože mám pred očami zmenšeninu seba - dokonalú kópiu, ktorá sa s hračkárskym mobilom prechádza po izbe sem a tam, "telefonuje" so zákazníčkou, používajúc rovnaké výrazy ako ja, o ktorých som ani netušila, že ich vníma, nieto si ešte pamätá.

Veľakrát mi napadne, že chce byť ako ja a to je veru veľká zodpovednosť. Cítim rešpekt, ale na druhej strane je to i výzva. Výzva ostať sama sebou, avšak človekom, ktorého bude mať aj povedzme o 20 rokov za čo obdivovať. Nie je náhodou, že mám svojský štýl obliekania, že v mojej tvorbe a na mojich kabelkách vždy hrajú prím farby, že som vždy túžila byť sama sebe panou a niečo tvoriť, vytvárať, že sa rada a veľa smejem a mám rada ľudí. Som dcérou svojej mamy.

Cenná spomienka

Pred pár dňami som našla vzácny ústrižok z časopisu, ktorý v tom čase vychádzal a volal sa Deti a móda. Písal sa rok 1995, bolo leto a z redakcie prišli k nám domov, aby urobili rozhovor s mojou mamou o podnikaní a spojení roly matky a podnikateľky. Taktiež, aby odfotili aj mňa, pri našej višni v šatách, ktoré mi ušila moja mama. Jedných z desiatok, pretože mi ich šila veľa a často podľa najnovšej módy.

Vzácne Déjà vu

No a my sme tento týždeň fotili do časopisu Slovenka. Píše sa rok 2019 a tentokrát to malo byť o mne, o mojej značke MamaLu, o mojich mokasínach na mieru a kolekcii kabeliek Majolika bags. Pôvodný plán bol taký , že na fotenie pôjdem iba ja a moja dcéra. No potom mi došlo, že mama tam nemôže chýbať. A som šťastná, že sa tak stalo, pretože nebyť jej, nebolo by nič.

Vznikli prekrásne fotografie, ktoré presne vystihujú, kto sme a my sme si zároveň užili v trojici ďalší krásny deň. Veď chvíľam, keď sme spolu my tri - moja dcéra, moja mama a ja, sa nič nevyrovná.

Lucka v spoločnosti dvoch najbližších parťáčok:

Spomienka s nevyčísliteľnou hodnotou aj po rokoch:

Módu Lucky Rybárovej, ktorá odzrkadľuje aj silné puto mamy s dcérou, si priblížime i v ďalších týždňoch:

Prečítajte si tiež: http://slovenka.zenskyweb.sk/clanok/43686-som-mama-bavi-ma-vitaj-v-mojom-svete

Zdroj foto: Ramon Leško / Slovenka

- - Inzercia - -