Dnes je streda, 15.júl 2020, meniny má: Henrich
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

TOP omladzujúce triky pre zrelé vlasy

august 19, 2019 - 08:00
Vlasy sú korunou krásy každej ženy. Lepšie povedané, mali by byť. Toto porekadlo poznáme všetky. Nové trendy však vnášajú do každodennej rutiny úpravy vlasov čerstvý vietor.

Hlavne v lete, keď horúci vzduch a slnko ničia vlasy všetkých dĺžok, musíme mať na pamäti prevenciu a ochranu. Každodenné umývanie nie je zdravé. Čím častejšie umývame vlasy, tým viac sa pri korienkoch mastia a vysušujú. Preto pár hodín pred umytím aplikujte do dĺžok kondicionér a prečešte ich.

Pokiaľ nosíte vlasy prevažne v cope, je to jednoduché. Iba prejdite prstami po dĺžke až ku koncom. Lepšie budú držať tvar a zároveň ich obalíte ochrannou vrstvou. Vlasy pri korienkoch pri šampónovaní trochu prejdite sódou bikarbónou. Sóda prečistí póry, o pár dní oddiali premastenie a vlasy sa budú krásne lesknúť.

Pomoc suchým vlasom

Tie z vás, ktoré majú opačný problém - a síce suché vlasy, potrebujú ošetrujúce prípravky s obsahom avokáda. Ak máte vo zvyku používať oleje, najlepší recept je vmiešať olej priamo do balzámu a nechať ho pôsobiť pár minút ako zabalené vlasy v alobale a teplom uteráku. Pozor! Olej nanášaný na suché vlasy vytvára efekt skrepovania. Vlasy musia byť dokonale vyhladené, inak to pôsobí nezdravým dojmom.

Omladzujúci efekt vytvárame pri farbení viacerými odtieňmi svetlejších a tmavších tónov. Napríklad takto:

... alebo ako ombre v sýtom kontraste žiarivých farieb. Všetko záleží od originality a štýlu každej z vás. Avšak, stále platí, že najlepší efekt dosiahneme vtedy, ak zmenu volíme s citom.

Zuzana Pauková - majiteľka Ateliér Hair & Beauty

www.hairandbeauty.sk

fb: ATELIER HAIR & BEAUTY

@ATELIER HAIR & BEAUTY

@suzanepaukova

- - Inzercia - -