Dnes je utorok, 14.júl 2020, meniny má: Kamil
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Za svetovým umením a kultúrou do Bratislavy

august 20, 2019 - 09:30
Bratislava je dnes priestorom, kde môžete obdivovať umenie špičkových hudobníkov, umelecké diela či predstavenia známych hercov. Na výber máte bohatú ponuku galérií, divadiel, koncertov a podujatí, ktoré sa sústreďujú najmä do centra mesta.

Umelecký zážitok v galérii

Výtvarné umenie súčasnosti našlo svoj domov v galériách Danubiana a Nedbalka, ktoré sa svojou výnimočnou architektúrou zaraďujú medzi najzaujímavejšie výtvarné priestory Európy. Svoje diela tu vystavujú domáci i zahraniční umelci. Sčasti výtvarným umením môžeme nazvať aj nezvyčajný objekt v Galérii mesta Bratislavy v Pálffyho paláci - Pasáž Mateja Kréna. Inštalácia z kníh a zrkadiel vytvára optickú ilúziu nekonečného priestoru.

Klasické umenie na výslní

Milovníci divadelného umenia si prídu na svoje na činoherných, operných a baletných predstaveniach Slovenského národného divadla. To sa nachádza v meste v historickej budove v samom centre, ako aj v modernej budove na brehu Dunaja. Kvalitné herecké výkony nájdete aj v mnohých ďalších divadlách v meste. Hudobníci zo Slovenskej filharmónie zasa svoje umenie predvádzajú v majestátnej, zlatom zdobenej Redute.

Živé mesto plné kultúry

Zaujímavé podujatia sa konajú počas celého roka, kedy sa v Bratislave návštevníci môžu stretnúť s kultúrou a umením rôzneho druhu. Jedným z nich je podujatie Rytieri na Devíne, kde zažijete strhujúce predstavenia rytierskych súbojov. Zaujímavým spestrením leta sú aj rekonštrukcie dobového šermu a priblíženie korunovačnej histórie Bratislavy na Hlavnom námestí v rámci Kultúrneho leta a Hradných slávností.

TOP 5 KULTÚRNYCH PODUJATÍ

Bratislavské korunovačné dni s Korunovačným foto-video pointom (13. – 15. septembra)

Každoročne si Bratislava pripomína svoju slávnu korunovačnú minulosť sériou podujatí, ktorých súčasťou je aj  foto-video point, kde sa návštevníci môžu odfotiť v dobových kostýmoch.

Dni majstrov ÚĽUV (31. – 1. augusta)

Posledný augustový víkend sa do uličiek bratislavského Starého Mesta opäť vráti festival tradičnej ľudovej kultúry a remesiel.

Bondovky v opere (30. a 31. augusta)

Filmová hudba a titulné piesne k filmom o Jamesovi Bondovi odznejú v novej budove SND v podaní Celeste Buckingham, Martina Madeja a orchestra Opery SND pod taktovkou Martina Leginusa.

World Music Festival (27. - 29. septembra)

Podujatie venované hudobným žánrom world music, ľudovej hudbe, etnojazzu a ich fúziám s inými žánrami.

Rímske hry + Limes Day 2019 (7. septembra)

V antickej Gerulate v Rusovciach vás čaká bohatý program pre deti aj dospelých, ktorý vás prevedie dejinami starovekého Ríma.

Ďalšie podujatia, ktoré sa oplatí navštíviť

Festival Konvergencie (16. – 24. septembra)

Podujatie Rytieri na Devíne (31. augusta)

Výstava Rozlomená doba v GMB (27. júna – 27. októbra)

Festival Kultúrne leto a Hradné slávnosti (jún – september)

Výstava Nábytok v múzeu na Bratislavskom hrade (28. júna – 29. septembra)

Viac podujatí nájdete na www.visitbratislava.com.

- - Inzercia - -