Dnes je pondelok, 01.jún 2020, meniny má: Žaneta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aj v aquaparku môžete žiť energiou

august 23, 2019 - 14:29
Ako najlepšie stráviť záverečné prázdninové dni? Príďte posledný augustový víkend (30. 8. 2019) do Aquacity Poprad, (31. 8. 2019) do Vodného parku Bešeňová a (1. 9. 2019) do Thermal Corvinus Veľký Meder a naplno si užite zábavnú roadshow v zóne projektu Žiť energiou. K dispozícii vám bude bezplatné odborné energetické poradenstvo, ale aj množstvo zábavy, smiechu a pozitívnej energie pri súťažiach o zaujímavé ceny.

Okrem kúpania, oddychu a športového vyžitia vám ponúkneme aj inšpiráciu, ako efektívne využívať energiu a obnoviteľné zdroje. V stánku Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry sa môžete občerstviť a odborní konzultanti projektu Žiť energiou vám od 11.00 do 18.00 hodiny poskytnú užitočné informácie a rady o tom, ako znížiť spotrebu energie priamo vo vašej domácnosti. Môžete sa ich spýtať
napríklad aj na to, či sa oplatí vyrábať vlastnú elektrinu z fotovoltického systému, ohrievať vodu prostredníctvom solárnych kolektorov, akú službu urobí tepelné čerpadlo či ako môžete získať príspevok na nový kotol na biomasu.

Pre tých, ktorí sa chcú zabaviť s priateľmi či rodinou a prevetrať svoje vedomosti o efektívnom využívaní energie, je pripravený kvízomat. Vezmite do ruky pripravené ovládače, spoľahnite sa na svoje poznatky a vysúťažte si atraktívne ceny v moderovanom interaktívnom kvíze. Keďže nepôjde len o správne odpovede, ale aj o čas, je to príležitosť, ako vylepšiť náladu sebe aj spoluhráčom. V jednom kole môžete naraz súťažiť aj dvadsiati. 

Ak si chcete na tento deň uchovať spomienku aj v albume, vo fotostánku sa o to postará profesionálny fotograf. Na výber budete mať množstvo vtipných a nápaditých rekvizít.

Popustiť uzdu fantázii, nechať priestor kreativite a vytvoriť si originálne tričko? Prečo nie! Vďaka pripraveným farbám a šablónam sa na módneho návrhára ľahko premení každý. 

O tom, že aj škola môže byť hrou alebo skôr energia hrou (veď sú ešte prázdniny J), sa budú môcť presvedčiť tí najmenší, pre ktorých sú pripravené atraktívne disciplíny demonštrujúce fyzikálne javy a tiež zaujímavé ceny. Športoví nadšenci si môžu vyskúšať, koľko energie dokážu vyrobiť priamo na bicykli. Spoznajte, vyskúšajte a zažite záver prázdnin v skvelej atmosfére a získajte užitočné informácie. Ak by ste to náhodou nestihli, bezplatné energetické poradenstvo nájdete v poradenských centrách Žiť energiou v Bratislave, Banskej Bystrici, Trenčíne a Košiciach.

Okrem osobného poradenstva môžete využiť aj e-mailové alebo telefonické na bezplatnej linke 0800199399.

Srdečne vás všetkých pozývame:
Aquacity Poprad, piatok 30. augusta 2019
Vodný park Bešeňová, sobota 31. augusta 2019
Thermal Corvinus Veľký Meder, nedeľa 1. septembra 2019
www.zitenergiou.sk

- - Inzercia - -