Dnes je streda, 13.november 2019, meniny má: Stanislav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Moju kamarátku podvádza partner. Neviem, či jej to mám povedať!

september 29, 2019 - 22:00
Mám niekoľko výborných kamarátok, no medzi nimi predsa len jednu, ktorá medzi nimi vyniká. Je mi ako sestra. Prežívam s ňou všetky emócie sveta. To posledné, čo chcem, je, aby trpela. Preto pred ňou skrývam jedno tajomstvo.

O ženských priateľstvách sa zvykne narozprávať veľa, uznávam. No ja som mala veľké šťastie. Mať najlepšiu kamarátku, takú ozajstnú, bez predstieraného záujmu a „lásky“, vnímam ako dar. Spriaznená duša je v dnešnom svete veľkou vzácnosťou. Ja takú pri sebe mám.

S Valikou sa poznáme od detstva, chodili sme spolu na základnú i strednú školu. Bola som jej družičkou na svadbe, som krstnou mamou jej synčeka a keď majú s manželom po hádke, bývam jej bútľavou vŕbou. Tentoraz však udalosti nabrali iný, oveľa vážnejší rozmer. Myslím si, že Michal ju podvádza.

Videla som ho s inou

Valikinho manžela poznám dlhé roky, vždy sme mali korektný, kamarátsky vzťah. Preto som ho chcela v reštaurácii celkom prirodzene pozdraviť. Pri stole sedel so staršou dámou. Bola som len pár metrov od nich, keď som si všimla ich vzájomné dotyky rúk. Po nich nasledoval rýchly bozk na pery a v ten moment som sa urýchlene otočila. Poprosila som kolegyňu, nech ideme inam, no dnes to ľutujem.

Keby som v reštaurácii ostala, osobnému kontaktu s Michalom by som sa pravdepodobne nevyhla a mňa fakt zaujíma, ako by sa s tou ženou po boku zatváril. Takto existuje možnosť, že je to celé jedno veľké nedorozumenie, ale tomu príliš neverím. No je to dôvod, kvôli ktorému váham, či to priateľke povedať alebo nie.

Tak mám, či nemám?

Valika mi žiadne problémy v manželstve nespomínala, z jej rozprávania viem, že im to klape i v posteli a myslím si, že nemá dôvod mi niečo tajiť. Vždy sme si hovorili veci úprimne. Priznávam, v prvom momente som jej mala chuť ihneď zatelefonovať a o nečakanom stretnutí ju informovať. Keď som si však celú situáciu premietla v hlave ešte raz, bijú sa vo mne rôzne pocity. Valika manžela miluje a myslím si, že aj on ju. Správa sa k nej pekne, hoci je pravda, že do ich súkromia príliš nevidím. Majú malé dieťa, Valika je na materskej a jeho podporu potrebuje. Jasný dôkaz o nevere nemám. Len som niečo, čo by ju nasvedčovalo, videla.

Nechcem sa montovať do ich vzťahu, ale cítim potrebu varovať najlepšiu kamarátku pred možným votrelcom v podobe inej ženy. Mám na to však právo? Možno je to iba úlet, ktorý Michala čoskoro omrzí a ten vzťah v žiadnom smere neohrozí. Ak s tým raz vyrukujem, môžem si oboch poštvať proti sebe, avšak na druhej strane otvoriť Valike oči. Mám pocit, že mi z tejto dilemy čoskoro praskne hlava, preto budem úprimne vďačná, ak mi niekto s podobnou skúsenosťou poradí...

- - Inzercia - -