Dnes je utorok, 25.február 2020, meniny má: Frederik, Frederika
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Za kvalitné a trendy oblečenie si už nemusíte priplatiť

október 21, 2019 - 08:00
Túžite sa obliekať do pohodlného a skvele padnúceho oblečenia? Zakúpiť si niekoľko nových kúskov napriek tomu, že väčšie výdavky si aktuálne nemôžete dovoliť? Ak ste aspoň raz odpovedali ÁNO, nasledujúce riadky sú určené aj pre vás.

Mať totiž krásne oblečenie nemusí byť len váš tajný sen. Štýlové kúsky dnes zoženiete jednoduchšie, než by ste čakali. Stačí vedieť jediné - kde nakupovať. Ale pekne poporiadku.

Väčšina z nás má (pravdepodobne) obmedzený rozpočet, čo vedie k tomu, že obnovu šatníka dôkladne zvažujeme. Presne to môže byť dôvod, prečo neraz zavítame do obchodov, ktorých sortiment kvalitou príliš neoplýva. Ideálne je spoznať aj ďalšie možnosti, ktoré nám trh s módou ponúka.

IN sú second handy

Vraví sa, že nakupovanie je jedným z troch spôsobov, ako urobiť ženu šťastnou. Súhlasíte s týmto tvrdením? Vyhľadávanou možnosťou pre lacnejšie nákupy moderného oblečenia sú kvalitné second handy. Áno, chce to veľa pýtania sa a hľadania, no človek môže ozaj natrafiť na originálne, cenovo dostupné a najmä kvalitné kúsky. A preto milé dámy, ak vám nechýba estetické cítenie a dokážete spojiť i zdanlivo nekombinovateľné kúsky, materiály či strihy, smelo do toho. Práve second hand môže byť pre vás bezodnou studnicou nápadov.

Čoraz obľúbenejšie výpredaje

Stále viac a viac žien si odkladá nákup oblečenia a obuvi na obdobie výpredajov. A niet divu. Veď v tomto čase môžete rodinnej pokladničke ušetriť až stovky eur. Počas výpredajov v známych nákupných centrách nie je ničím výnimočným natrafiť na kabelku svetoznámej značky až so 60%-tnou zľavou. Výborný spôsob, ako dať raz a navždy zbohom módu zahanbujúcim fejkom, čo poviete?

Opýtali sme sa aj vás:

Zopár tipov, kde získať oblečenie za rozumnú cenu, ste nám dali i vy, naše čitateľky:

Aneta, študentka (24): „Ja osobne kombinujem lacnejšie oblečenie z výpredajov s drahšími vecami. Nedám dopustiť na šaty, ktoré vo výpredajoch kúpim doslova za pár eur. Nie je mi až tak ľúto, keď sa zničia a vždy ich maximálne vynosím.“

Simona, marketingová pracovníčka (29): „Väčšinou kombinujem second handy s výpredajovým oblečením bežných značiek. Umenie je všetko dobre zladiť. Aj bežné značky mi väčšinou vydržia dlhšie, dbám najmä na výber materiálu, aby oblečenie hneď po prvom opratí nebolo plné žmolkov. Všímam si kvalitu prevedenia, švov a podobne.

Lenka, asistentka obchodného oddelenia (26): „Pre mňa je perfektnou voľbou burza oblečenia na webe. Ponúka pestrý sortiment v kvalitnom prevedení a za primerané ceny.“

Martina, toho času na materskej dovolenke (31): „Na internete teraz nakupujem hlavne detské oblečenie. Deti rastú ako z vody a kupovať im neustále nové veci by zruinovalo nejednu domácnosť. V rôznych internetových bazároch a burzách nájdem široký výber z akéhokoľvek detského oblečenia, okrem nich aj dojčenské potreby, hračky alebo ďalšie veci typu autosedačky či kočíky. Po jednom dieťati nebývajú také zničené a dostať ich kúpiť za polovičné ceny.“

Kristína, geodetka (28): „Ja sa vždy teším na sezónne výpredaje, respektíve párkrát do roka navštívim outlet a pokojne si nakúpim oblečenie s menšími chybičkami. Minulý rok som si takto kúpila dvoje značkových šiat s malými fliačkami, ktoré sa mi podarilo odstrániť hneď po prvom praní. Zaplatila som za ne zhruba dvadsať eur. Sekáče a outlety sú samozrejme primárne o šťastí a o nájdení vhodnej veľkosti. No ten kto hľadá, nájde, poznáte to.“

- - Inzercia - -