Dnes je streda, 26.február 2020, meniny má: Viktor
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

FOTOGALÉRIA: Vianočné trhy začínajú v piatok, no bratislavské obchody svietia už pár dní!

november 20, 2019 - 18:00
V piatok 22. novembra otvoria v centre Bratislavy vianočný Hlavný trh, ktorý má byť na Hlavnom a Františkánskom námestí až do 22. decembra.

 „Nový koncept vianočných trhov je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne podujatie so sprievodným kultúrnym programom. Okrem toho bude Hlavný trh pomáhať ľudom a prírode a absolútnou novinku bude možnosť bezhotovostnej platby kartou a mobilom,“ informovalo hlavné mesto.

Novinkou tohtoročných vianočných trhov má byť taktiež koncept „zero waste“, čiže snaha predchádzať vzniku odpadu. K dispozícií budú tri triediace stanice. Každá stanica má mať päť zberných 120 litrových nádob na kompostovateľný odpad, zmesový komunálny odpad, papier, plast a sklo. Nádoby ako aj nakladanie s odpadom zabezpečuje firma Odvoz a likvidácia odpadu. Na každej stanici majú byť dvaja ľudia (brigádnici), ktorí dohliadnu na správnosť triedenia a usmernia návštevníkov, ktorý odpad, kam patrí.

Vianočné trhy na Hlavnom námestí obohatí aj nová vianočná svetelná dekorácia. „Hlavné mesto tento rok investuje do vianočnej výzdoby približne rovnakú čiastku ako v minulom roku. Celkové náklady, ktoré zahŕňajú prepravu, montáž a prevádzku sa pohybujú okolo 57 800 eur,“ prezradil hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Bratislavské nákupné centrá svietia už pár dní

Ako v nich vianočná výzdoba tento rok vyzerá? To sme sa boli pozrieť na vlastné oči:

Zdroj foto: Ramon Leško

- - Inzercia - -