Dnes je štvrtok, 23.január 2020, meniny má: Miloš
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Slovenská speváčka Nicky nahrala pieseň v rodnom jazyku. Volá sa V túžbach a má tie najväčšie ambície!

december 05, 2019 - 16:50
Čo ste robili, keď ste mali 24 rokov? Slávna Madonna práve nahrávala svoj debutový album, Zuzka Smatanová získala tretieho Zlatého Slávika, Miley Cyrus už mala za sebou najväčšie škandály a sadla si do hviezdnej poroty súťaže The Voice.

Čoraz žiadanejšia speváčka Nicky v tomto veku debutovala v rodnom jazyku, pričom na margo svojej slovenskej prvotiny prezrádza: „V túžbach (lepšie povedané v pôvodnom názve Inspired by You) bola prvá slovenská pieseň, ktorú som napísala. Originálne vznikla, keď som raz večer sedela doma a ťukala si melódie na keyboarde. Melódiu aj text som zložila doslova za 15 minút. S produkciou mi pomohol Paul J Doron, gitarista Earthphonics.“

Pôvodná verzia – Inspired by You: https://www.youtube.com/watch?v=bn1GnlEpm40

Hlavná myšlienka skladby

Speváčka v singli V túžbach opisuje nečakané stretnutie dvoch ľudí a následné stopy, ktoré v sebe dvaja ľudia dokážu zanechať. Neraz možno dokonca bez toho, aby to jeden z nich tušil. Veď ako Nicky tvrdí: „Je zaujímavé, ako sa nám podaktoré momenty, napríklad hudba, ktorú konkrétny človek púšťa, jemné dotyky, ktoré ju sprevádzajú či príbehy, ktoré si vzájomne hovoria, vryjú do pamäti. Pri písaní skladby ma inšpirovali nielen vlastné skúsenosti, ale i dnešné vzťahy. Veď tak, ako sa spieva aj v druhej slohe, myslím si, že každý z nás dúfa, že raz nájde človeka, ktorý mu bude rozumieť a nebude sa musieť hrať na niekoho iného.“ Nicky zároveň dodáva, že od prvej chvíle jej bolo jasné, že pieseň bude mať oveľa hlbšie posolstvo ako duet. Preto si naň vybrala toho najpovolanejšieho – nesmierne talentovaného Martina Císara. Ten bol s myšlienkou o spoločnej skladbe stotožnený ihneď od začiatku.

Videoklip V túžbach : http://bit.ly/35Pjr54

So spoluprácou súhlasil okamžite

„Nicky je pre mňa jedna z najtalentovanejších speváčok, ktoré som za uplynulé roky stretol,“ vyznala sa vychádzajúca hviezda slovenskej hudobnej scény, charizmatický Martin Císar, a zároveň prezrádza: „Veľmi ju obdivujem za to, s akým prehľadom a ľahkosťou skladá svoje songy. Keďže máme rovnaký manažment, spoločné stretnutie bolo iba otázkou času. Hneď od prvého stretnutia sme si sadli po hudobnej i ľudskej stránke. Spoločne sme jeden večer debatovali o hudbe a púšťali si navzájom vlastné piesne. Práve takto sme sa dopracovali k pesničke V túžbach, ktorá mala napriek slovenskému textu anglický názov "Inspired by You". Túto pieseň Nicky vydala už počas svojho pobytu v Toronte. Všetci sme sa zhodli, že pieseň by mohla super znieť aj ako duet. Z nápadu sa ozaj rýchlo vykľula realita. Pustili sme sa do samotnej realizácie. Nahrávali sme ju v Tatras studio, kde panovala uvoľnená atmosféra, čo sa v konečnom dôsledku pretavilo aj do finálnej podoby skladby. Pre mňa nesie naozaj silnú emóciu a verím, že sa s ňou stotožní veľa (či už šťastne alebo nešťastne) zaľúbených poslucháčov.“

Verzia aj pre romantikov

Presne tá vznikla pre ľudí, ktorí skladby ponímajú aj z inej, nazvime to romantickejšej stránky. Túto verziu má pod palcom formácia Dance Monkey. Myšlienka cover verzie svojrázneho hitu sa zrodila spontánne, doslova v obývačke. Speváka Martin Císara a novú tvár populárnej hudobnej scény Nicky Mack, zviedol osud dokopy vďaka spoločnej manažérke. Po tom, ako si mladí umelci skvele sadli po ľudskej stránke, rozhodli sa vyskúšať si, ako im spolu “ladia” hlasy a veľmi rýchlo si našli spoločnú symbiózu aj po tej hudobnej. Výsledkom je už zmienená, hĺbavá a romantická verzia obľúbeného tanečného hitu v podaní dvojice slovenských talentov v doprovode piana a precíteného vokálu. Tú môžete vidieť TU.

Iba krôčik ku klipu

Od nahrávky bol potom už iba pomyselný krôčik k videoklipu. „Padali rôzne debaty o tom, či natočiť alebo nenatočiť videoklip k našej spolupráci. Môžem skonštatovať, že som rád, že sme sa rozhodli kladne. Čo sa konceptu týka, snažili sme sa o jednoduchosť s trošku umeleckým nádychom. Točili sme v ateliéri FMK na čiernom plátne,“ vysvetľuje Martin Císar. Na natáčanie oslovili Lukáša Patrika, s ktorým už v minulosti vytvorili  niekoľko umeleckých fotiek. Preto nebolo prekvapením, že práve on sa postaral o vizuál k novému klipu. Viac zo zákulisia jeho natáčania nám prezradila Michelle Kristová z agentúry Stella Production, manažérka oboch umelcov: „Práce na videoklipe boli veľmi intenzívne a prebiehali na vysokej profesionálnej úrovni. Nakrúcalo sa v ateliéri, kde sa striedali zábery Nicky a Martina, kameraman prehadzoval objektív a aj kameru, pričom všetko prebiehalo veľmi prirodzene a plynule.“ ... koniec koncov rovnako, ako aj doterajšia hudobná tvorba tejto dvojice interpretov.

Viac informácií:

Nicky Mack

http://bit.ly/sp_nicky_mack

Martin Císar

http://bit.ly/martin_cisar

Martina sme mali aj v našom hviezdnom štúdiu :-) Rozhovor s ním uvidíte už budúci týžeň:

- - Inzercia - -