Dnes je štvrtok, 09.apríl 2020, meniny má: Milena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Keď si raz s vnučkou budeme skúšať šperky

december 20, 2019 - 17:59
Písala som minule o svojich starých rodičoch. Aj o tom, ako som sa svojej babine prehrabávala v šperkovnici... Ale teraz, keď mám sama malinkú vnučku a mám pocit, že aj môj život sa ledva začal, nemám chuť počuť od nej otázku, či niečo zdedí, ak zomriem. Samozrejme, že si viem predstaviť, ako sa budeme spolu prehrabávať mojou šperkovnicou a skúšať si parádne kúsky. Pamätáte si, ako ste to robili?

Ale aby som sa poistila a moja vnučka ma predčasne nepochovala, dostala odo mňa už pri narodení  nádherné diamantové náušnice.

 

Veď aký tvar by mohol byť krajší ako srdiečko, ktoré je dokonalým symbolom lásky. Lásky, ktorou je obklopená. Ešte je príliš maličká, ale s tými diamantovými náušničkami vyzerá rozkošne. Rodičia jej dali nádherné meno. Volá sa Eva. Jej meno pochádza z hebrejčiny a v preklade má krásny význam. Tá, ktorá dáva život. Vraj jej meno bude v živote prinášať spokojnosť a šťastie. Verím, že to tak bude. Ale prečo by som jej k tej spokojnosti a šťastiu trochu nepomohla? Je to predsa moja princezná. Aj mne robí radosť, keď klikám na šperky a vyberám pre ňu ďalší darček.

Čaká nás krst a k tomuto nádhernému aktu sa patrí, aby som jej vybrala opäť niečo na pamiatku. Nielen že sa patrí, ale ja aj chcem. Náramok s ružovou kvetinkou s diamantom uprostred bude ako stvorený pre malú ručičku. A bude ladiť s krásnymi dievčenskými šatôčkami s čipkou.

Áno, viem, som šperková maniačka. Ale každý z nás má nejakú tú úchylku. Mojou sú šperky a neviete si ani predstaviť, ako som sa tešila, že mi do rodiny konečne prišlo dievčatko. (Mám dvoch synov.) Neviem sa dočkať, keď trochu vyrastie a budeme si spolu listovať katalógy s nádhernými šperkmi. Možno mi sama ukáže, že by namiesto plyšového medveďa chcela prívesok diamantového macka Teddyho.

Veď plyšových macov má už teraz plnú posteľ. A ja jej to želanie s radosťou splním. Pretože tento macko nevypĺzne ani mu neodpadne oko. Môj macko bude večný. Ako láska mojich starých rodičov. Ako láska všetkých starých rodičov.

Katka je jedna z nás. Žena, ktorá zo všetkého najviac miluje svoju rodinu. Žije v slovenskom meste strednej veľkosti, každý deň chodí do práce, záhradu má viacej dekoratívnu ako úžitkovú, rada vymýšľa recepty, má rada módu a dizajn a občas si rada píše postrehy o svete, o ľuďoch a o vzťahoch. Pre vás píše seriál o šperkoch. O tých zážitkových aj o tých skutočných.

- - Inzercia - -