Dnes je sobota, 22.február 2020, meniny má: Etela
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

6 dôvodov, prečo si v zime spraviť výlet do Bratislavy

január 08, 2020 - 14:40
Objavte druhé najzelenšie hlavné mesto Európy, špičkové umenie a útulnú atmosféru. Bratislava ponúka zážitky pre každého.

1. Neopakovateľná atmosféra

V zime má Bratislava jedinečnú atmosféru, kedy sa návštevníci počas romantických zimných dní a večerov môžu v centre mesta vychutnať tradičné jedlo alebo varené víno. Dopriať si môžu aj oddych v prostredí bratislavských parkov a záhrad, ktoré v zimnom období oplývajú čarom, či už ich nájdete zasnežené alebo nie. Navštívte Bratislavský lesopark, kde sa môžete previezť lanovkou medzi Železnou studničkou a Kamzíkom alebo si užiť parádnu sánkovačku s pohľadom na krásne zasneženú krajinu. Horský park, ktorý je z centra mesta vzdialený len niekoľko minút, ponúka miesto na ten pravý zimný oddych.

2. Zábava aj pre deti

Na výlete v Bratislave sa nebudú nudiť ani tí najmenší. Vďaka mnohým atrakciám si v meste a blízkom okolí s deťmi užijete zábavu za každého počasia. K najnavštevovanejším miestam počas zimy patrí dom umenia pre deti Bibiana s interaktívnymi výstavami alebo zážitkové centrum vedy Aurelium, kde deti okrem iného zistia, ako funguje hologram, či aké ťažké je vyvážiť magnet. A čo je dôležité, všetko si môžu odskúšať naživo. Aktívnejšie deti sa zas môžu vyblázniť v Jump Aréne alebo v obrovskom detskom mestečku Kidshouse.

Zdroj: Dominik Sepp - Bibiana

3. Rozmanitá gastro scéna

Miestnu kuchyňu formovala spoločnosť viacerých národov – preto v Bratislave nájdete viedenský teľací rezeň a rakúske zákusky, pikantnú maďarskú kuchyňu,  nemecké klobásky, ale aj tradičné slovenské jedlá. To všetko podčiarknuté vínom alebo dobrým remeselným pivom. Objaviť čaro tradičnej i netradičnej kuchyne v Bratislave vôbec nie je zložité – v poslednom období sa v meste vytvorila silná gastro scéna, ktorá vyniká kvalitou a rozmanitými chuťami z rôznych končín sveta. Zájdite na klasiku do Slovak Pubu a reštaurácie Zylinder, ochutnajte exotiku v Bistro SOHO, burger v Roxor BRGR & Beer alebo bratislavské rožky s kávou v kaviarni Konditorei Kormuth.

Zdroj: Zylinder

4. Umenie na každom kroku

Umenie a kultúra patrili odjakživa k dôležitým súčastiam Bratislavy a jej bohatá umelecká história sa prejavuje na pôde mnohých kultúrnych inštitúcií. Celkovo sa v Bratislave nachádza viac ako 20 galérií, kde nájdete umelecké diela z minulosti, ako aj súčasnosti. Moderné umenie si môžete vychutnať v galérii Nedbalka a vynechať by ste nemali ani Galériu mesta Bratislavy v Pálffyho paláci. Pestrý večerný program ponúka aj Slovenská filharmónia. Milovníci klasického divadla, inscenácií a tanca si môžu zakúpiť vstupenky do Slovenského národného divadla alebo do Divadla Pavla Országha Hviezdoslava.

5. Mesto dýchajúce históriou

Bratislava je mestom, kde sa história začala písať už s príchodom Keltov, pokračovala Rimanmi, až sa napokon preklenula do slávnej korunovačnej éry, ktorú pripomína majestátny Dóm sv. Martina. Znakom bohatej histórie Bratislavy je aj Bratislavský hrad, ktorý je taktiež domovom Historického múzea, a hrad Devín nachádzajúci sa nad sútokom Dunaja a Moravy. Historické artefakty a iné expozície nájdete až v 30 múzeách po celej Bratislave – v Starej radnici, v Prírodovednom múzeu na nábreží Dunaja a na mnohých iných miestach.

6. Turistická karta plná výhod

Turistická karta Bratislava CARD City & Region vám za výhodnú cenu umožňuje spoznať a zažiť to najlepšie, čo mesto Bratislava a región ponúkajú. Okrem cestovania po celom meste a regióne úplne zadarmo s ňou môžete bezplatne navštíviť až 14 múzeí a galérií alebo využiť zľavy na ďalšie atrakcie. Menej tak zaplatíte napríklad v reštauráciách, na vyhliadke UFO,  ale aj za prehliadky či výlety do okolia Bratislavy. S Bratislava CARD City & Region získate bezplatný vstup na Bratislavský hrad, hrad Devín, do Starej radnice a na mnohé iné atrakcie. Zadarmo sú k dispozícii aj prehliadky mesta v slovenskom, anglickom alebo nemeckom jazyku.

Viac informácií nájdete na www.visitbratislava.com.

- - Inzercia - -