Dnes je štvrtok, 23.január 2020, meniny má: Miloš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Úsmev pri výťahu nič nestojí

január 10, 2020 - 12:00
Rodinu a susedov si žiaľ nevyberáme, ale môžeme sa pokúsiť spríjemniť si spolužitie v našich bytových domoch.

Každého rodiča určite poteší keď vie jeho dieťa pekne poprosiť, poďakovať či slušne odpovedať. Deti sa však najviac učia napodobňovaním preto by sme mali túto otázku položiť najmä sebe. Robíme to aj my? 

Sama sa občas pristihnem ako sa ráno naháňajúc do škôlky premáham do silených úsmevov, len aby sa nepovedalo. Áno, je ráno,  v hlave nám víria povinnosti celého dňa a my nevieme čo skôr. Avšak nemôžme potom očakávať, že naše dieťa sa pristaví pri staršej susedke či jej netreba pomôcť s nákupom. O Slovákoch sa hovorí, že sú k sebe srdeční avšak mám dojem, že to platí až po bližšom zoznámení. Ako študentka som vystriedala viacero podnájmov v hlavnom meste a pamätám si žiaľ len zopár prívetivých susedov. Som veľmi rada, že sa v našej susedskej komunite darí ukazovať deťom, že to ide aj inak a prehodenie prívetivých slov, ponúknutie pomoci či pozvanie na kávu sa stalo dennou príjemnou rutinou.

Budujme to v čom sa nám príjemne žije

Odkedy som mamou mám pocit, že sme všade a veľmi intenzívne vnímam naše potreby či potreby všetkých detí. Je radosť vidieť ich ako nerobia rozdiely či je sused černoch, starší, mladšia, s vypadnutými zubami, jednoducho je to kamoš z druhého poschodia. V Bratislave je veľmi veľa mamičiek bez pomoci rodiny keďže sa mnoho rodín sťahuje kvôli práci. Koľko je len v jednej bytovke mamičiek s deťmi ktoré potrebujú vyplniť program dieťaťu kým je tatko v práci a vonku zúri víchrica? Spolu si vedia pomôcť a môžu vzniknúť veľmi príjemné dlhoročné priateľstvá či už medzi rodičmi tak aj medzi deťmi. A vyzdvihnutie dieťaťa načas v škôlke v prípade zápch vám ušetrí veľa stresu.

Zajtra si posvietime na aktivity, ktoré je možné realizovať v susedstve

- - Inzercia - -