Dnes je sobota, 04.apríl 2020, meniny má: Izidor
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nadčasová a elegantná. TOTO je farba roka 2020!

január 14, 2020 - 08:00
Každý rok svet módy a dizajnu s napätím očakáva, aká farba sa stane na nasledujúcich 12 mesiacov tou najpopulárnejšou. Ani ten aktuálny nebol výnimkou.

Spoločnosť Pantone, špecialista na farby a trendy, slávnostne odhalila farbu roka 2020. Tentokrát ide o krásny a klasický odtieň kobaltovej modrej.

Poznáte jej význam?

Za farbu roka bola vyhlásená Pantone 19-4052 Classic Blue: „nadčasový a nestarnúci modrý odtieň“. Klasická modrá evokuje rozľahlú večernú oblohu a povzbudzuje nás, aby sme rozšírili myslenie nad rámec toho, čo je zrejmé. Vyzýva nás, aby sme premýšľali do hĺbky a roztiahli vlastnú perspektívu. Classic Blue, alebo klasická modrá, má prinášať pokoj, dôveru, odolnosť, čistotu a rovnako aj sústredenosť mysle.

Má taktiež zdôrazňovať túžbu po spoľahlivom a stabilnom základe, na ktorom možno stavať. Táto farba by mala byť akousi kotvou, ktorá by nám napomohla budovať pevné korene. Predstavuje nekonečnú večernú oblohu a povzbudzuje nás, aby sme prekračovali hranice našich možností.

Základ šatníka

Odtieň „klasická modrá“ je veľmi univerzálny, pretože pristane blond vlasom, brunetkám, ale aj červenovláskam. Rozumie si s mladším, ale i starším vekom, ako aj so všetkými konfekčnými veľkosťami. Zďaleka najjednoduchší spôsob nosenia klasickej modrej, je zakomponovať ju do outfitu v  podobe dobre premysleného detailu. Topánky, náhrdelník či iný doplnok vám zabezpečí štýlovú a originálnu reprezentáciu danej farby.

Pokiaľ sa nebojíte experimentovať, vyskúšajte odvážnu kombináciu modrej vo forme kvetinových šiat, blúzky či kabátu. Ružová, žltá a zelená sa krásne spájajú práve s modrým odtieňom. Vytvoria hravý a svieži look. A preto, ak uvažujete nad tým, že by ste si v novoročných výpredajoch zadovážili ešte nejaký kúsok, určite vyskúšajte modrú farbu!

Zdroj foto: Twinset, Cellbes, VERO MODA, biOrganica.cz, mClasse – Marc Cain, mClasse – Airfield 

- - Inzercia - -