Dnes je štvrtok, 09.apríl 2020, meniny má: Milena
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Boľavé srdce! Dá sa ešte zlepiť rozbité?

január 17, 2020 - 17:00
Malé deti riešia medziľudské konfrontácie najjednoduchšie. Počas jednej hodiny sú šesťkrát najlepší kamoši a zvyšný čas sa bijú. Medzitým sa buď objímajú alebo kričia.

S pribúdajúcim vekom to začína byť náročnejšie a v puberte ich neraz musíme kriesiť z postele s tým, že takých lások ešte bude. Dokáže sa jedno srdce spamätať a otvoriť sa tomu istému človeku?

Odpustenie je krásna formulka, ku ktorej sme viac menej všetci odmalička vedení. Začína to v škôlke, kde nám stále berie Peter toho najväčšieho tigra a my odvšadiaľ počúvame, že to musíme akceptovať. V škole to už začína byť horšie, pretože lepší žiaci oprávnene nesú pomerne ťažko odpisovanie slabšími. A potom príde najzaujímavejšia časť - vzťahy s opačným pohlavím.

Každý z nás by bol rád, ak by v ňom miesto hnevu tlela láska. Je to tá najzdravšia a najprirodzenejšia forma vyjadrenia sa. Odpustenie má silu uzdraviť bolesť a stalo sa už ústrednou témou väčšiny svetových i lokálnych náboženstiev.

Zlomené srdce vie poriadne potrápiť

Kde ľudia berú silu odpustiť a ako sa s boľavým srdcom vysporiadať čo najefektívnejšie? Odpoveď je v každom z nás. Je totiž o rozhodnutí a bez preháňania ide o jednu z najťažších úloh, s ktorou sa neraz v živote pasujeme.

Niekto si krivdy nesie po celý život so sebou a ťažia ho dennodenne. Iný to zvláda ľavou zadnou a už na druhý deň si nepamätá, čo ho ťažilo. V každom prípade, najzdravšie pre nás je mať čisté srdcia bez hnevu, aby v nich bolo miesto pre (ďalšie) pozitívne emócie.

- - Inzercia - -