Dnes je utorok, 25.február 2020, meniny má: Frederik, Frederika
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Prešporský bál už DNES. Ženský web bude pri tom!

február 08, 2020 - 14:00
Už o pár hodín sa bude v Bratislave plesať a zároveň na najvyššej spoločenskej úrovni uzavrieme plesovú sezónu pre tento rok. Vyspovedali sme organizátora tejto prestížnej udalosti, pána Vlada Vondráka.

Ako trávite posledné hodiny pred začiatkom Prešporského bálu?

Prípravy idú do finále 48 hodin pred slávnostným otvorením bálu. Naváža sa technika, pripravujú sa dekorácie, bálový priestor si preberá tím špecialistov z rôznych oblastí. Každý má dopredu vypracované realizačné postupy. Ku každej akcii, či je to bál, alebo event pre klientov, pristupujeme zodpovedne. Túto prácu máme radi a tešíme sa na výsledok. V sobotu bežia zvukové skúšky umelcov. Ja mám zaužívané rituály, akými sú stretnutia so spoluorganizátormi pri obede a na káve. Potom si rekapitulujem dianie posledných dní, hodín a pripravujem krátky príhovor. No a ideme na to. O 19:00 otvárame brány bálu pre hostí.

Koľko času Vám obvykle zaberie samotná príprava?

Snažím sa mať všetko pripravené, takže sprcha a obliecť sa. Asi 30 minút.

Kto Vám bude robiť tento rok spoločnosť?

Moja manželka.

Na ktorú časť programu sa tešíte najviac?

Teším sa na celú bálovú noc. Hostí vítame od 19:00, oficialny začiatok je o 20:00 a protokolárny koniec o 2:30 ráno. Skalní hostia sa zdržia zvyčajne pri dobrej nálade v poslednom otvorenom bálovom priestore o niečo dlhšie. Zvyčajne to prebehne veľmi rýchlo.

Na fotografii Vlado Vondrák:

Máte vôbec čas na zábavu a rozhovory s priateľmi, alebo sa pre Vás celý večer nesie v znamení práce?

Mám šťastie na šikovných kolegov, ktorí vedia, čo majú robiť. Vďaka nim sa už počas posledných ročníkov možem aspoň pristaviť pri našich hosťoch a porozprávať sa s nimi.  Snažím sa síce stále všade nakuknúť a som priebežne informovaný o priebehu večera, ale ja mám tú atmosféru skutočne rád.

Čo je obvykle prvá vec, ktorú urobíte po návrate domov z bálovej noci?

Prichádzam ráno, osprchujem sa a idem spať. A spím celý deň. :-)

- - Inzercia - -