Dnes je piatok, 10.júl 2020, meniny má: Amália
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vytvorte si univerzálny jarný biznis šatník z nadčasových kúskov

február 20, 2020 - 20:00
Podľa odborníkov je detailne vytvorený kapsulový šatník ideálnou formou zostavenia profesionálnej, pracovnej garderóby. Niektoré pracovné pozície si nevyžadujú, aby sa v šatníku dodržiavali špeciálne pravidlá, iné, práve naopak, áno.

Ak pracujete v kancelárii, mali by ste myslieť na to, ako si zachovať jemnú eleganciu a pôsobiť medzi kolegami či na stretnutiach dostatočne seriózne. V šatníku by vám nemali chýbať kúsky v neutrálnych farbách, ktoré spolu ladia, nech ich skombinujete akokoľvek.

Sofistikovaný kostým

Kostým je všestranný a praktický kúsok, dobre sa nosí a vďaka rôznym doplnkom ho možno výborne obmieňať. Je skrátka nevyhnutným kúskom v šatníku modernej, pracujúcej ženy. V súčasnosti nemusí byť iba univerzálny a formálny, no môže tiež odrážať aktuálne módne trendy a aj charakter nositeľky. Výhodou kostýmu býva i jeho variabilita. Jednotlivé diely viete nosiť ako komplet, ale aj separátne. Sako možno nosiť k nohaviciam z rovnakého materiálu, ale taktiež ho skombinovať s blúzkou a džínsami.

Kostýmové nohavice majú dnes praktický strih, sú obtiahnuté a končia pri členkoch. Skvele vyzerá, keď kostým skombinujete s lodičkami,  ale (po práci) aj s teniskami. Trendom pri kostýmoch sú určite nohavice širšieho strihu, ušité vysoko do pása a doplnené o opasok z totožnej látky.

Všestranné šaty

Klasickým business oblečením sú dámske šaty. Pracujete v právnickej alebo finančnej spoločnosti , poprípade na úrade? Potom zvoľte osvedčenú klasiku – puzdrové šaty v klasických farbách. 

Ostatné firmy si zväčšia určujú indivinduálne pravidlá, no aj v rámci nich máte priestor uplatniť osobitý štýl. Pokojne siahnite po nadčasových farbách, akými sú čierna, modrá či sivá, na jar tiež po neutrálnych farbách, počas letných mesiacov po uvoľnenejších kúskoch so vzorom, ktoré využijete aj na slávnostnejšie príležitosti. Výber v obchodoch je ozaj pestrý, záleží len na vašom vkuse.

Správne doplnky

Ak chcete pracovný outfit oživiť, siahnite po širších opaskoch, keďže zaručene vytvoria krásnu líniu. Môžete si ich obliecť k šatám alebo ich skombinujte s puzdrovou sukňou a rolákom. Budete vyzerať chic a maximálne elegantne. 

Pokiaľ chcete zaujať šperkom, zvoľte jeden výrazný kúsok, respektíve stavte na malé, minimalistické náušnice. Kabelkám túto sezónu vládnu väčšie modely do ruky a elegantné ruksaky.

Galéria: Twinset, Cellbes.sk, VERO MODA, Giuliett, mClasse – Marc Cain, mClasse – Riani, mClasse – Airfield

- - Inzercia - -