Dnes je pondelok, 06.apríl 2020, meniny má: Irena
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Divadlo Aréna má za sebou úspešnú premiéru

február 25, 2020 - 13:15
O najhlbších jazvách, ktoré vznikli pri vytváraní novodobej slovenskej spoločnosti. Tvorcovia zobrazujú historické obdobie, evokované názvom hry, kontroverzným a moderným spôsobom. To je najnovšia hra Holokaust, ktorú uviedlo Divadlo Aréna.

Hra Holokaust vychádza zo spomienok Hildy Hraboveckej, ktorá prežila prvý dievčenský transport z územia fašistickej Slovenskej republiky do Osvienčimu (1942). Kontroverzným a moderným spôsobom zobrazuje historické obdobie, v ktorom vznikli najhlbšie jazvy na utváraní novodobej slovenskej spoločnosti, evokované názvom hry.

Anna Králiková sa po revolúcii vracia do vlasti a chce reštituovať svoj majetok, až kým nezistí, že jej rodina ho v skutočnosti arizovala. Jej príbeh rámcuje dramatické osudy ľudí žijúcich na slovenskom území v čase, keď majoritné obyvateľstvo prežívalo materiálnu prosperitu a opájalo sa rozmachom kultúry, zatiaľ čo občania židovskej národnosti boli premiestňovaní do vyhladzovacích koncentračných táborov. Prvá časť hry sa odohráva v dobovej kaviarni a druhá kdesi medzi nebom a zemou, dávno po tom, ako hrôzy spojené s holokaustom slovenských židov odzneli a sú takmer zabudnuté.

V predstavení pod režisérskou taktovkou Rastislava Balleka uvidíte Evu Matejkovú, Milana Ondríka, Polinu Nikolaevskayu, Anežku Petrovú, Mateja Marušina, Katarínu Šafaříkovú, Barboru Andrešičovú a ďalších.

ram_6318.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_6333.jpg

Foto: 
Ramon Leško

ram_6322.jpg

Foto: 
Ramon Leško

- - Inzercia - -