Dnes je nedeľa, 05.apríl 2020, meniny má: Miroslava
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Aké je vaše šťastné číslo? Alebo ako si môžu ženy obľúbiť matematiku

marec 09, 2020 - 11:16
Priznám sa, že odkedy mám mobil, nepamätám si telefónne čísla a občas ani vlastnú ešpézetku. Hoci... Jednu číselnú kombináciu si pamätám, aj keby ste ma zobudili o polnoci. BMP37093. Pravda neuhádnete, čo sa skrýva za týmito číslami?

Nebudem vás napínať. Je to hviezda. Nie však hocijaká. Je to najväčší diamant, aký bol  objavený v našej galaxii. Nachádza sa v súhvezdí Kentaura a je od nás veľmi, veľmi ďaleko. Tento unikát má toľko karátov, že by som to ani nevedela zapísať v číselnom rade za sebou. A tak aj keď som ako študentka matematiku v láske nemala, ovplyvňuje ma celý život. Minimálne svojimi šťastnými číslami. Určite  nie som sama, kto verí na numerológiu či energiu čísel. 

Mnohí ľudia považujú za najšťastnejšie číslo sedem. Hoci ich s touto číslicou nespája ani dátum narodenia, nedajú na ňu dopustiť. Potešte sa preto skvostným náramkom s výstižným názvom Lucky Seven.  Môžete si sami vybrať farbu zlata a to magické číslo navyše zdobí trblietavý diamant.

Prečo ostať iba pri náramku? Možno potrebujete šťastné čísla nakombinovať. Čo poviete na jemný elegantný náhrdelník  Lucky Two, teda šťastnú dvojku? Aj v tomto prípade umocní vaše šťastie nežný diamant a z „chválitebnej“ sa razom stanete „výborná“.

Pre tie, ktoré majú v obľube osmičku, sa klenotník postaral o dvojité šťastie. Nielenže si môžu opäť zvoliť z troch kombinácií zlata s diamantom, ale môžu si ju užiť aj v  jej ležatom tvare. V symbole nekonečnosti. V  prípade Lucky Eight  – nekonečného šťastia z krásneho šperku.

Ak vás teda niekedy pochytí zlosť nad matematikou, skúste si ju premietnuť do lákavejších, vzácnejších podôb. Možno práve do zlatých šťastných čísel s diamantmi alebo počtu karátov v žiariacej hviezde Lucy.

PS: A čo tak si kúpiť tie šťastné čísla a skombinovať magický dátum alebo vek? Ja by som napríklad chcela 3, 7, 0, 9 a 3. Veď viete prečo.

PS2: Trošku ma suchopárni vedci potešili, keď  BMP37093 neskôr nazvali Lucy. Áno, Beatles boli asi prorokmi, keď naspievali Lucy in the sky with diamonds. 

Katka je jedna z nás. Žena, ktorá zo všetkého najviac miluje svoju rodinu. Žije v slovenskom meste strednej veľkosti, každý deň chodí do práce, záhradu má viacej dekoratívnu ako úžitkovú, rada vymýšľa recepty, má rada módu a dizajn a občas si rada píše postrehy o svete, o ľuďoch a o vzťahoch. Pre vás píše seriál o šperkoch. O tých zážitkových aj o tých skutočných.

- - Inzercia - -