Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Žiletka, vosk, depilátor či laser. Ktorý spôsob holenia je pre vašu pokožku najvhodnejší?

máj 17, 2020 - 09:00
Každá žena, ktorá sa chce cítiť dobre a páčiť sa, vie, že holenie je celoročnou záležitosťou. Nohy, podpazušie aj intímna oblasť vyžadujú neustálu opateru, aby nedošlo k žiadnemu faux pas.

Nie sú to totiž iba plavky, kde sa také čosi môže prihodiť, ale aj posteľové hry s partnerom či prezliekanie vo fitku. Pokiaľ cítite, že ste stále nenašli ideálnu možnosť zbavovania sa chĺpkov, je čas na zmenu. Možností je viac, ako ste doteraz vyskúšali a sama pokožka vám prezradí, ktorá jej vyhovuje najviac.

Žiletka

Najbežnejšou pomôckou na holenie je žiletka. Pokožka na ňu počas procesu reaguje dobre, no treba rátať s následným výskytom vyrážok. Faktorov, ktoré sa podieľajú na ich vzniku, je viacero, preto je takmer nemožné sa im vyhnúť. Niektorej žene vadí ostrosť čepele, ktorá nielen skosí chĺpky, ale aj obrúsi pokožku, ďalšej nesedí smer holenia, tupá žiletka, veľký počet ťahov alebo nedostatočne zmäkčujúca pena. Preto sa treba holiť naozaj precízne a najlepšie večer, aby sa pokožka počas noci stihla zregenerovať. Neradno vynechať starostlivosť po holení, ktorá je pre telo rozhodujúcim faktorom, či sa vyhádže alebo nie.

Výhody: Rýchlosť, bezbolestnosť, nízka cena

Nevýhody: Riziko porezania, vznik vyrážok, krátkodobý účinok

Vosk

Kým holenie chĺpky iba skosí, vytrhávanie ich odstraňuje aj s korienkami. Tým sa účinok zákroku výrazne predlžuje, ale treba rátať s bolesťou. Trhanie možno vykonávať pomocou vosku, ktorý sa v nahriatej forme nanáša na telo a následne sa prikladanými prúžkami špeciálneho papiera strháva. Ide o pomerne rýchlu metódu, ktorá zanecháva hladkú, no začervenanú pokožku. Spolu s chĺpkami sa zbavuje aj hornej vrstvy, na čo môžu citlivejšie telá reagovať podráždením. Pokiaľ je však zákrok vykonaný profesionálne a pokožka následné ošetrená, výsledky bývajú veľmi uspokojivé. 

Výhody: Kvalita profi depilácie, rýchlosť, hladká pokožka na 2 týždne

Nevýhody: Výrazná bolesť, podráždenie pokožky, riziko nedokonalého domáceho zákroku

Depilátor

Na princípe vytrhávania funguje aj depilačný strojček. Možno si ho zakúpiť v rôznych kvalitách, a práve od toho závisí, aký bude výsledok. Moderné hlavice dokážu zachytávať aj menšie chĺpky, no staršie typy ponechávajú drobné strnisko. Keďže ide o trhanie jedného chĺpku za druhým, je to pomalšia metóda so stredne intenzívnou bolesťou. Skúsenosti varujú, že mnohým ženám spôsobuje následné zarastanie chĺpkov pod kožu, preto je v tomto prípade nadmieru dôležité používanie peelingu ešte pred depiláciou.

Výhody: Domáca metóda, vytŕhanie aj korienkami, hladká pokožka na 2 týždne

Nevýhody: Stredná bolesť, časová náročnosť, zarastanie chĺpkov

Laser

Medzi depilačnými zákrokmi, ktoré ponúkajú špecializované salóny, možno nájsť laser. Je výnimočný tým, že chĺpky likviduje na dlhodobej báze až celkom zabráni ich ďalšiemu rastu. Výsledok opakovaných sedení závisí od typu a farby chĺpkov, no spaľovanie ich cibuľky pomocou laserového lúču je jednou z najspoľahlivejších metód. Na pokožke počas zákroku mierne páli, no netreba sa obávať žiadnych následných reakcií. Laser je precízny, ale tiež finančne náročný.

Výhody: Precízna depilácia, minimalizovanie rastu chĺpkov, dlhodobo hladké telo

Nevýhody: Finančná náročnosť, pálenie, závislosť od typu chĺpkov

Výpočet metód, ktoré moderný svet ponúka v boji proti chĺpkom, je dostatočne široký na to, aby ste si vybrali aj vy. Uvážte, či je vo vašom prípade lepšie holenie alebo trhanie aj s korienkami a dobre pri tom sledujte svoju pokožku. Je to ona, ktorá je týmto skrášľovaním najviac namáhaná a je to ona, ktorá rozhodne, ako to dopadne. Preto ju „počúvajte“ a podľa toho konajte.

- - Inzercia - -