Dnes je piatok, 05.jún 2020, meniny má: Laura
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

KORONAVÍRUS: Rekordný nárast počtu nakazených v tejto krajine!

máj 23, 2020 - 12:00
Brazílske ministerstvo zdravotníctva v piatok oznámilo, že za 24 hodín zaznamenali 20 803 nových prípadov nákazy koronavírusom. V najhoršie zasiahnutom štáte v Latinskej Amerike je to rekordný denný prírastok nových prípadov.

Celkovo už Brazília eviduje 330 890 prípadov ochorenia COVID-19. V dôsledku toho dokonca na niekoľko hodín predbehla aj Rusko a mala tak druhý najvyšší počet potvrdených nakazených na svete. Podľa dát americkej Johns Hopkins University, ktorá vedie štatistiky, má však už Rusko 335 882 potvrdených prípadov.

Aká je štatistika úmrtí?

Brazília v piatok okrem toho oznámila, že za 24 hodín zaznamenali aj 1 001 nových úmrtí v dôsledku koronavírusu. Celkový počet mŕtvych sa tak zvýšil na 21 048.

Brazílske štáty a mestá v súčasnosti diskutujú o tom, či zmierniť alebo sprísniť reštriktívne opatrenia zamerané proti šíreniu nového koronavírusu. Starosta Ria de Janeiro chce v nasledujúcich dňoch postupne otvoriť obchody, ktorých prevádzka nie je nevyhnutná. Sao Paulo zase podľa denníka Folha de S. Paulo prehodnocuje svoje už skôr oznámené plány týkajúce sa znovuotvorenia obchodov a skôr zvažuje zavedenie obmedzenia pohybu.

- - Inzercia - -